Байден у грудні скликає онлайн-саміт світових демократій
18:31 11.08.2021
255

Президент США Джо Байден у грудні нинішнього року організовує онлайн-саміт світових демократій. Про це повідомляє Білий дім.

Згідно з повідомленням, за рік, тобто у грудні 2022, відбудеться другий саміт за демократію, вже в очному форматі.

Головними пріоритетами грудневого форуму у Білому домі назвали захист демократії від загрози авторитаризму, боротьба з корупцією та захист прав людини. Обговорюватимуться також питання економіки, боротьба з пандемією і глобальною зміною клімату. За рік лідери демократичних країн зберуться, щоб оцінити прогрес, якого вдасться досягнути за цей час.

Обидва саміти передбачають участь глав держав, представників громадянського суспільства, благочинних організацій та приватного сектора. Світовим лідерам, за словами Байдена, буде надано «можливість вислухати одне одного і своїх громадян, поділитися успіхами, стимулювати міжнародне співробітництво й чесно поговорити про проблеми, що стоять перед демократією, аби колективно зміцнити фундамент для демократичного оновлення».

Байден також зазначив, що нині США згуртували весь світ для протистояння порушенням прав людини, для розв’язання кліматичної кризи та боротьби з глобальною пандемією, зокрема й шляхом передачі сотень мільйонів доз вакцин іншим країнам.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також