Блокування криптошахрайства: Mastercard запускає Crypto Secure
14:30 05.10.2022
260

Mastercard на тлі зростаючої злочинності на ринку цифрових активів, що зароджується, запускає новий продукт під назвою Crypto Secure – інструмент допоможе банкам оцінити ризик скоєння злочинів, пов’язаний з торгівлею криптовалютами у своїй мережі.

Про це пише СNBC.

Система аналізує дані із блокчейну, загальнодоступні записи криптотранзакцій та інші джерела інформації. Сервіс розроблений на основі напрацювань CipherTrace, стартапу зі створення рішень для підвищення безпеки блокчейн-продуктів. Mastercard придбала його торік. Cipher Trace, що базується в Менло-Парку, штат Каліфорнія, допомагає підприємствам та державним установам розслідувати незаконні транзакції з використанням криптовалют.

За даними аналітичної компанії з блокчейну Chainalysis, минулого року кількість криптоактивів, що входять у гаманці з відомими кримінальними зв'язками, зросла до рекордних 14 млрд дол. А у 2022 році відбулася хвиля гучних зламів та випадків шахрайства, націлених на криптоінвесторів.

На платформі Crypto Secure банкам та іншим емітентам карт відображається панель інструментів з рейтингами з колірним кодуванням, що становлять ризик підозрілої діяльності, із серйозністю ризику, що варіюється від червоного для "високого" до зеленого для "низького".

При цьому Crypto Secure не ухвалює рішення про те, чи слід відмовити конкретному продавцю криптовалюти. Це рішення залежить від партнера платіжної мережі.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також