Підприємства попередили про зупинку виробництва через ціни на газ
13:58 29.12.2021
259

Виробники молочної продукції попередили про зупинку виробництва через високу ціну на газ та звернулися до держави з проханням про запровадження пільгових цін на енергоносії та підписання тристороннього меморандуму з урядом, торговельними мережами та представниками галузі з приводу механізму регулювання цін. Про це повідомив голова Спілки молочних підприємств Вадим Чагаровський на пресконференції у вівторок.

«15 років займаємось молочним бізнесом. Ніколи, навіть у найважчі 2013-14 рр., ми не попадали в ситуацію, яка від нас не залежить, і яка ставить взагалі питання про доцільність подальшої виробничої діяльності. Причому всієї галузі, а не тільки якихось окремих виробників», - написав Деркач.

Він послався на пост у Фейсбуці голови наглядової ради "Молочного альянсу" Сергія Вовченка, який зазначив, що заводи групи «Молочний альянс» попередили своїх партнерів про неможливість далі працювати зі збитками. Ситуація парадоксальна: чим більше переробляється молока і випускається продукції, тим більше збитків.

«Посудіть самі. Ціна на газ за рік для нас виросла майже в 10 разів (з 5,5 грн/м.куб до 50 грн/м.куб). Електроенергія — в 2,5 раза. Ціни на таропакувальні матеріали — на 42%. Ціни на молоко-сировину — на 25% … А от ціни на готову продукцію ми спромоглися підняти в середньому лише на 7%. За таких умов подальша робота даватиме нам десятки мільйонів збитків щомісячно», - написав Вовченко.

Він додав, що це неприпустимо і призведе до банкрутства підприємств, внаслідок чого постраждають усі - від фермера до споживача.

Керівництво компанії пропонує господарствам «на період до стабілізації ситуації з цінами на газ знизити на кілька процентів ціни на молоко-сировину». Рентабельність дозволяє це зробити, упевнений голова наглядової ради "Молочного альянсу".

"І звернулись до торгівельних мереж: прийміть наші економічно обгрунтовані ціни і скоротіть дебіторську заборгованість до рівня договірних умов. Ми не ставимо ультиматумів, а лише пропонуємо спільно побороти цю кризу. Від того усі виграють на перспективу", – підсумував Вовченко.

Компанія "Молочний альянс" випускає продукцію під брендами «Пирятин», «Славія», «Яготинське», «Яготинське для дітей», «Златокрай» та «Молочний альянс».

Автор: Павло Петрушко
Читайте також