Прем’єр-міністр анонсував, скільки коштуватиме газ для населення в жовтні
10:59 05.09.2020
259

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в ексклюзивному інтерв’ю для "Україна24" розповів, що в жовтні цього року ціна газу для населення коливатиметься від 4 700 до 5 тис гривень за тисячу кубометрів, але після закінчення опалювального сезону  можемо сподіватися на те, що блакитне паливо подешевшає.

Денис Шмигаль пояснив, що подорожчання традиційно відбувається з настанням опалювального сезону: взимку блакитне паливо коштує дорожче, а вже восени та влітку.

Водночас Глава уряду відзначив, що наразі в Україні спостерігається найнижча ціна на паливо за останні п'ять років: «Якщо взяти останні п'ять років, то ціна в серпні була 3700 грн, на вересень почався сезонний ріст цін на газ, близько 4200 грн за тисячу кубів, тобто це 4 грн 20 коп. за куб. Це найнижча ціна за останні п'ять років, і це найнижчий рівень цін в принципі за час незалежності",  —підкреслив посадовець. 

Правда, вартість газу взимку урядовець не анонсував, оскільки, за його словами, це залежить він ринку, який і встановлює ціну: «Це вільний ринок, людина може обирати постачальника. Є конкуренція, і це сприяє зниженню ціни», — зазначив Прем’єр-міністр.  

Нагадаємо, не так давно газова постачальна компанія "Нафтогаз України"  встановила ціну на газ для побутових клієнтів на вересень 2020 року, у порівнянні з серпнем, вартість блакитного палива зросла майже в 1,5 рази.

 

Читайте також