25 тисяч жителів Вінниччини не отримали компенсації за невикористану частину субсидій
14:31 24.10.2017

На брифінгу щодо початку монетизації субсидії директор департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталі Заболотної розповіла про процес монетизації у Вінницькій області.

«На сьогодні ми не говоримо про монетизацію субсидій загалом. Це є такий пробний етап. Згадаємо, що урядом восени 2016 року було проінформовано про те, що буде введена монетизація, як компенсаційна виплата за розумне енергоспоживання і витрачання комунальних ресурсів. Свою обіцянку уряд виконав і запроваджено, як перший етап, монетизація субсидій – компенсації за невикористану частину сум субсидій», - виступила Наталя Заболотна.

Що ж собою являє компенсація і яка це сума? Невикористана частина суми субсидій складається за оплату послуг газо- та електропостачання для індивідуального опалення в еквіваленті, що не перевищує станом на 1 травня нового неопалювального сезону 100 куб. м. природного газу (695,69 грн), або вартості 100 кіловат електричної енергії.

Споживачам повідомляли про те, що є залишок. Хто не отримував таких компенсацій, можна самостійно звертатися в управляння праці соціального населення. За підсумками зрозуміли, що є такі субсидіанти, які не встигли подати заяви на виплати до 1 вересня, їх 25 тисяч осіб. Тому Міністерство соціальної політики продовжило цей період до 1 листопада.

Субсидіанти повинні були відкрити рахунки у банку, або така компенсаційна виплата буде здійснюватися через поштові відділення.

За оперативними даними, які були подані постачальниками та надавачами послуг в області майже 156 тисяч осіб на суму 99 млн. грн. підпадають під цю категорію, як такі, що зекономили частину субсидій.

За словами директора департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, станом на 20 жовтня до управлінь праці та соціального розвитку населення звернулися з заявами 131 тисяча осіб на суму 84, 2 млн. грн. На минулому тижні вже почалися виплати. Близько 3-х тис. осіб отримали таку компенсацію на суму 1,9 млн. грн. Тобто компанія стартувала, компенсації наразі будуть виплачуватися, але не всі одночасно.

Читайте також