На Вінниччині продовжуються комплексні роботи із відновлення Бугу
15:20 09.01.2019

Серед основних робіт, які плануються до виконання у цьому році, Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації називає відновлення гідрологічного та санітарного режимів поверхневих водойм області.

Зокрема, заплановано завершення розчистки річки Десна та реконструкції берегозакріплювальних споруд в межах селища Стрижавка.

У 2018 році такі роботи виконані на суму 4 018,5 тис. грн. (протяжність – 900 метрів). Русло розчищено від мулових насосів без заглиблення в корінний ґрунт та без змін умов живлення. Укріплені береги. Круті повороти закріплені з метою попередження розмивання. Додатково очищений рукав староріччя довжиною 60 метрів, що покращить водообмін та зменшить цвітіння води. Намул розміщений на картах намиву вздовж берега. Береги сплановані з влаштуванням захисних валів і засіяні багаторічними травами.

У ході проведення робіт виникла потреба у проведенні додаткових робіт, що не передбачені проектно-кошторисною документацією. Зокрема: перепади ґрунту потребують додаткової підсипки, а розбіжність між запроектованою та фактичною шириною русла вимагає доочистки на всю ширину русла з подальшим закріпленням берегів. Вже виготовлена проектно-кошторисна документація.  У 2019 році на ці роботи планується витратити  2152,7 тис. гривень.

Названі роботи є початком комплексних робіт із відновлення річки Південний Буг в межах області.

На 2019 рік заплановані роботи з розчистки самого Південного Бугу в межах селища  Стрижавка, м. Вінниця, м. Хмільник та Хмільницького району.

Джерело: Вінницька ОДА

Читайте також