Фермери на Вінниччині досі не отримали понад 700 тис. грн компенсацій за АЧС
09:29 03.07.2017
257

У Вінницькій області з початку року постраждалим від АЧС (африканська чума свиней) фермерам було виплачено близько 55 тис. грн компенсацій, проте ще більше 700 тис. грн досі не виплачені. Про це у відповідь на запит УНН повідомили у Вінницькій ОДА.

Станом на початок червня цього року компенсації за вилучених внаслідок АЧС свиней отримали фермери с.Мар'янівка Барського району – у розмірі 28 тис. 860 грн, та с. Вищеольчедаїв Мурованокуриловецького району – у розмірі 25 тис. 969 грн.

Разом з тим, фермери смт Муровані Курилівці, с.Морозівка та с.Городок, що на Вінничині, досі не отримали 701 тис. 103 тис. грн компенсацій за вилучених внаслідок АЧС свиней.

Нагадаємо, через епідемію африканської чуми в Україні поголів’я свиней скоротилося до історичного мінімуму.

Нагадаємо, за словами нардепа С.Тригубенка, профільні відомства лишили українських фермерів сам на сам з катастрофічними наслідками АЧС.

“Ринок вже рік б’є на сполох. Вимагають одного — посилення контролю! Для цього Держпродспоживслужба, щонайменше, повинна почати виконувати свої прямі обов’язки. Я не можу зрозуміти, як таке можливо у 21-му столітті: економіка, експортний потенціал цілої країни нищаться бездіяльністю і нікому до цього немає діла... Усі профільні відомства та міністерства відмовчуються, лишаючи і фермерів, і бізнес, і споживачів сам на сам з катастрофічними наслідками АЧС”, — зазначив він.

Раніше в Асоціації свинарів повідомили, що фермери не отримали близько 40% компенсацій через АЧС.

Джерело: УНН
Читайте також