Суд визнав кондитерську компанію "АВК" банкрутом
10:31 13.07.2021
260

Госпсуд Донецької області 8 липня визнав ПрАТ "АВК" банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру через борги підприємства.

Про це повідомляє Finbalance з посиланням на постанову суду.

Суд констатував, що “має місце факт перевищення розміру пасиву боржника над його активами, недостатність наявного у боржника майна для задоволення вимог кредиторів; коефіцієнт забезпечення власними засобами є низьким, що знижує ймовірність можливості неплатоспроможного підприємства використати позасудові заходи відновлення платоспроможності; від’ємний результат показника поточної платоспроможності, що свідчить про поточну неплатоспроможність підприємства” (цитата).

“Судом встановлено, що на стадії процедури розпорядження майном після публікації про відкриття провадження у справі про банкрутство потенційних пропозицій щодо відновлення платоспроможності ПрАТ «АВК» шляхом проведення санації ані до розпорядника майна, ані до господарського суду не надходило.

Суд дійшов висновку щодо доцільності введення процедури ліквідації та визнання боржника банкрутом”, - йдеться в постанові Госпсуду Донецької області від 08.07.2021.

24.09.2020 Верховний Суд вніс зміни в реєстр вимог кредиторів ПрАТ “АВК” (м.Маріуполь), визнавши в т.ч. вимоги

- Всеукраїнського банку розвитку - на 291,3 млн грн (4 черга);
- Райффайзен Банку - 356,7 млн грн (4 черга);
- Промінвестбанку - 1,34 млрд грн (4 черга);
- Сбербанку - 1,2 млрд грн (4 черга).

Крім цього, до реєстру вимог кредиторів були окремо внесені вимоги, що забезпечені заставою (іпотекою) майна боржника, в т.ч.

- Всеукраїнського банку розвитку - на 199,5 млн грн;
- Райффайзен Банку - 42,5 млн грн;
- Промінвестбанку - 489,3 млн грн;
- Сбербанку - 442,3 млн грн.

Провадження в справі про банкрутство ПрАТ “АВК” (м. Маріуполь) було відкрите в 2016 році.

Раніше Сбербанк відсудив у групи “АВК” кондитерські фабрики на Закарпатті та в окупованому Донецьку, а Промінвестбанк відсудив кондитерську фабрику в м.Дніпро.

Читайте також