Чиї рахунки можуть арештовувати автоматично?
20:31 20.04.2021
267

Мін'юст розширив механізм автоматизованого арешту коштів на рахунках у банках на всіх боржників (раніше – тільки за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів).

Положеннями передбачено автоматизацію процесу отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників-фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках. Відбуватиметься така процедура за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) шляхом інформаційної взаємодії державних або приватних виконавців та банків.

АСВП забезпечує обробку даних про боржника та вносить відомості про нього до Єдиного реєстру боржників (ЄРБ) одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження.

Автоматично арештовувати можуть рахунки тих українців, які потрапили до ЄРБ. В основному це борги за несплату аліментів, штрафи за порушення ПДР та борги перед комунальними установами.

Процедура автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках може застосовуватися до всіх боржників-фізичних осіб, внесених до ЄРБ.

Довідково. Виконавець може розпочати примусове виконання рішення на підставі виконавчих документів, визначених статтею 3 Закону України «Про виконавче провадження».

 Під час виконання цих виконавчих документів про стягнення коштів, ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ СУДУ ДЛЯ ЗАСТОСУВАННЯ АВТОМАТИЗОВАНОГО АРЕШТУ КОШТІВ боржників на рахунках у банках, а також для отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках, НЕ ПОТРІБНЕ.

Джерело

Читайте також