Експерти розповіли коли і на скільки виростуть ціни на продукти в Україні
18:03 02.03.2021
271

Експерти прогнозують, що цьогоріч в Україні зросте вартість продуктів. За словами фахівців ціни зростуть на рівень інфляції, та зазначають що соняшникова олія, хлібобулочні вироби та цукор виростуть у ціні істотно вище, до 15% від їхньої вартості на початку року.

У той самий час, за словами директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенко, навесні в Україні подешевшають яйця.  

Тенденція останніх трьох років – основна група товарів продуктів харчування дорожчає на рівень інфляції, а сезонний фактор, попит та інше на ціну не впливають, – розповідає Дорошенко.

Зазначимо, у 2021 році, за прогнозом НБУ, інфляція прискориться до 7%. Проте Дорошенко вважає, що це «нереалістичний показник», і, найімовірніше, інфляція досягне 9%. Втім низка товарів буде дорожчати на більший відсоток.

Експерт стверджує, що швидше буде рости вартість продуктів, у яких 2020 року був неврожай. До них належить соняшникова олія (через неврожай соняшнику) та цукор (через низькі показники збору цукрових буряків).

Два роки поспіль неврожай цукрового буряка, причому позаминулого року не тільки в Україні, але й у світі. Унаслідок цього запасів цукру було мало за вагою, а той, що залишався, – дуже поганої якості. Споживач не готовий його купувати, на що скаржаться ритейлери. Уже в жовтні, правда, ціна на цукор може стабілізуватися, однак середньорічне зростання буде високим – може, навіть до 15%, – говорить експерт.

Єдиним продуктом, що здешевшає, будуть курячі яйця, середня ціна яких у січні підскочила майже на 5 грн.

Джерело

Читайте також