Зростуть пенсії та вартість проїзду: урядовці розповіли, які закони вступлять в дію з 1 березня
17:47 27.02.2021
277

Перший день весни ознаменується для українців підвищенням пенсій та зниженням ставки на іпотечні кредити. У той самий час цього ж місяця у країні зросте вартість проїзду у громадському транспорті, передає Сьогодні.

До чого варто готуватися вже цієї весни читайте у матеріалі.

Березнева індексація пенсій

З 1 березня буде проведена індексація пенсій для більшості пенсіонерів. Коефіцієнт індексації, відповідно до постанови Кабміну, складе 11%, що, за розрахунками уряду, відповідає 50% показника інфляції і 50% зростання середньої зарплати за минулий рік.

За розрахунками уряду, в 2021-му внаслідок індексації пенсії зростуть приблизно у 8 млн українців. Надбавка загалом складе 308 грн, а мінімальна сума підвищення пенсій – 100 грн. Якщо ж внаслідок індексації підвищення виявиться меншим за 100 грн, решту суми нарахують у вигляді доплати до пенсії. Крім того, з 1 березня до 2200 грн збільшується мінімальна пенсія для тих, у кого страховий стаж становить 30 років (жінки) і 35 років (чоловіки).

Почнуть видавати кредити на житло під 7% річних

На 1 березня запланований запуск урядової програми "Доступна іпотека 7%". Вона спрямована на здешевлення банківських іпотечних кредитів. Тобто мається на увазі, що відсотки за кредитами частково будуть гаситися зі спеціального фонду за державний рахунок, отже позичальникові кредит коштуватиме всього 7% річних.

В середині лютого Кабмін спростив умови для отримання такого кредиту. 

У 2021 року з бюджету планується витратити на компенсацію відсотків по іпотеці 2 млрд грн. Підраховано, що взяти участь у цій програмі протягом поточного року зможуть близько 5 тисяч сімей.

Відкриваються кордони

У той час як одні країни заявляють про початок третьої хвилі пандемії коронавірусу, інші поступово знімають карантинні обмеження та відкривають кордони для іноземців. З 1 березня, наприклад, збирається відкрити кордони для іноземних туристів Кіпр, з 31 березня планує запустити міжнародне авіасполучення Саудівська Аравія.

Водночас, у березні можуть відновити деякі зарубіжні рейси й українські авіакомпанії. Зокрема, МАУ в березні планує знову відправляти літаки до Женеви і Праги, а також до Стамбула.

Дорожчає проїзд

Тим часом в Україні в березні може почати дорожчати транспорт. Зокрема, очікується, що на початку весни може зрости вартість проїзду у столичних маршрутках. Крім того, міністр інфраструктури Владислав Криклій раніше заявляв, що з березня почнеться подорожчання залізничних квитків. Його обіцяють зробити поступовим, але до кінця року, як очікується, ціни виростуть більш ніж на 20%.

Читайте також