Генсек ООН: викликана пандемією Covid-19 економічна криза стала найгіршою за останні 100 років
15:10 26.01.2021
257

В ООН вважають, що очікуване в 2021 році «скромне» відновлення світової економіки навряд чи компенсує втрати попереднього року.

Пандемія коронавірусу привела до найгіршої за останні 100 років економічної кризи. Про це йдеться в заяві генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, опублікованому на сайті організації.

«Понад 2 млн людей померли, і ми знаходимося в найважчій економічній кризі за майже століття. Ми бачимо це в нерівності між людьми і країнами, яке підкреслила пандемія. Жінки, зокрема, сильно постраждали від втрати роботи. Ми також бачимо нестабільність криз клімату та біорізноманіття », - сказав Гутерріш.

На його думку, сьогоднішній стан світу можна охарактеризувати словом «крихкість». У зв'язку з цим генсек ООН закликав світових лідерів у 2021 році використовувати відновлення після пандемії, щоб перейти від уразливості до стійкості.

За оцінками ООН, в 2020 році на тлі жорстких обмежувальних заходів світова економіка скоротилася на 4,3%, що в два половиною рази більше, ніж під час світової фінансової кризи 2009 року. Експерти ООН вважають, що очікуване в 2021 році «скромне» відновлення на 4,7% навряд чи компенсує втрати попереднього року.

Автор: Олена Гандзюк
Читайте також