Тепловики та місцева влада Вінниччини просять депутатів про списання газових боргів
18:15 04.09.2020
261

Зважаючи на те, що станом на 1 вересня борги комунальних теплопостачальних підприємств Вінниччини перед НАК «Нафтогаз України» перевищили 184 млн грн, Вінницька міська рада та Вінницька ОДА, а також теплопостачальні підприємства регіону направили до парламенту спільний лист, у якому просять прискорити прийняття проєкту закону № 3800-1, повідомляє Главком.

 Проєкт закону, зокрема, передбачає списання штучних боргів підприємств ТКЕ за спожитий газ та штрафні санкції перед НАК «Нафтогаз України». Це стабілізує діяльність тепловиків та стримає зростання тарифів на житлово-комунальні послуги. Існуючий борг становить реальну загрозу для тепловиків залишитись в опалювальний сезон без газу, а споживачам – без тепла.

Борги ТКЕ виникли через економічно необґрунтований тариф на теплову енергію, відсутність бюджетної компенсації  різниці в тарифах, та тривалу кризу неплатежів населення.

Тепловики та місцева влада вишуковують усі можливі ресурси для підготовки до опалювального сезону. Однак, коштів катастрофічно не вистачає. Місцеві бюджети виділяючи кошти на ремонти та підготовку ТКЕ до зими, але відшукати мільйонні суми на погашення боргів за газ комунальних підприємств можливості не мають. 

Тарифи на теплову енергію не переглядаються роками, борги накопичуються, а газопостачальні організації не готові постачати газ тепловикам через несвоєчасні розрахунки. У Вінницький ОДА відзначають, що у підсумку страждає населення, яке може залишитись без тепла.

В листі до Верховної Ради серед іншого зазначено, що логічним та справедливим шляхом вирішення кризи на ринку газу буде списання боргів підприємствам ТКЕ. Таке рішення не потребує коштів з державного та місцевих бюджетів, збалансує розрахунки  та стабілізує ТКЕ для проходження опалювального сезону без різкого зростання тарифів та цін.

Прийняття проекту Закону № 3800-1 дозволить уникнути колапсу на ринку природного газу. Сприятиме стабільному та безаварійному функціонуванню газотранспортної, газорозподільної систем, а також теплопостачальних підприємств по всій державі.

Читайте також