Кожен третій банк в Україні постраждав від вірусної атаки – НБУ
12:40 06.07.2017
252

В результаті хакерської атаки постраждала третина українських банків. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ), - пише Сегодня.

За даними регулятора, постраждалі фінустанови вже мінімізували наслідки атаки і майже повністю відновили свою роботу в звичайному режимі.

Крім того, для подолання наслідків кібератаки в банківському секторі регулятор прийняв рішення про введення надзвичайного режиму роботи в окремих банках. Конкретні фінустанови не вказуються.

Серед причин, які призвели до пошкодження інформаційної та комп'ютерної мережі постраждалих від кібератаки банків, НБУ назвав формальне ставлення до організації системи управління інформаційною безпекою, а також формальне виконання вимог Національного банку в цій сфері.

Крім того, Нацбанк порекомендував банкам:

  • актуалізувати політику управління уразливостями і оновлення програмного забезпечення;
  • здійснювати жорстке сегментування мережі;
  • впровадити політику багатофакторної аутентифікації і привілейованих облікових записів користувачів;
  • періодично міняти паролі, регулярно створювати резервні копії;
  • використовувати ліцензійне програмне забезпечення;
  • проводити належну роботу з персоналом щодо обізнаності з головними принципами інформаційної безпеки.

В НБУ наголосили, що інформаційні ресурси Нацбанку від кібератаки не постраждали. Весь минулий тиждень в штатному режимі функціонували електронна інфраструктура Національного банку, в тому числі система електронних платежів, якою користуються банки, і внутрішня комп'ютерна мережа центрального банку, зазначили в НБУ.

Як повідомлялося, 27 червня українські банки, енергетичні компанії, державні інтернет-ресурси і локальні мережі, українські медіа та інші великі підприємства зазнали масованої хакерської атаки, яка поширює вірус Petya.A, який блокує роботу комп'ютерні системи.

Вірус поширюється також в Росії, Англії, Індії та інших країнах Європи і Азії. Вірус Petya.А шифрує дані на комп'ютері та вимагає викуп. Фахівці з комп'ютерної безпеки радять нічого не платити – жодних ключів після виплати грошей власники заражених комп'ютерів не отримують.

Голова Глобальної програми Організації Об'єднаних Націй з кіберзлочинності Ніл Волш заявив, що слідчі досі не можуть встановити ініціаторів останньої глобальної кібератаки, але стратегія нападників вказує, що не гроші були основним мотивом їх дій.

Читайте також