Мінфін запустив електронний реєстр відшкодування ПДВ
09:46 03.04.2017
252

Міністерство фінансів України в суботу, 1 квітня, запустило електронний реєстр відшкодування податку на додану вартість, він буде доступний з 3 квітня.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Зараз відбувається наповнення реєстру інформацією. ...він буде доступний у перший робочий день квітня, 3-го числа. Тепер кожен підприємець зможе в онлайн-режимі перевірити, на якому етапі перебуває його платіж", - повідомляється на сайті Мінфіну.

У свою чергу, міністр фінансів Олександр Данилюк написав про запуск реєстру на своїй сторінці у Facebook: "Ми запускаємо відкритий електронний реєстр відшкодування ПДВ. Щоб ви розуміли, 50-60% всієї корупції в Державній фіскальній службі було пов'язано саме з непрозорим відшкодуванням цього податку підприємцям".

За його словами, цей процес ніхто не міг контролювати, і ні в кого, крім обмеженого кола "державників" ДФС, не було доступу до інформації".

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що автоматичний реєстр відшкодування ПДВ на сайті Міністерства фінансів має почати працювати в повному обсязі з 1 квітня 2017 року.

"Ми не просто повинні відкрити цей реєстр, але зробити так, щоб черговість відшкодування ПДВ суб'єктам господарювання була абсолютно прозорою. Раніше подав на відшкодування, раніше отримав. Кожне втручання в реєстр і електронну програму є кримінальним злочином", - сказав Порошенко, додавши, що реєстр поки що працюватиме "в тестовому режимі, на три місяці".

Читайте також