​МВС хоче запровадити купівлю-продаж автомобілів фізособами через Електронний кабінет водія
20:32 07.02.2021
259

Міністерство внутрішніх справ України оприлюднило проект постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Проект стосується кількох різнохарактерних напрямків. Серед найпомітніших новацій - зміни у процедурі складанні водійського іспиту та запровадження купівлі-продажу автомобілів онлайн.

До Порядку державної реєстрації транспортних засобів проект постанови пропонує внести можливість укладення договору купівлі-продажу в електронному вигляді з використанням сервісу «Електронний кабінет водія».

Планують, що продаж транспортного засобу, який зареєстрований за фізособою в сервісному центрі МВС та від продажу якого дохід оподатковується відповідно до абзацу 1 пункту 173.2 Податкового кодексу України, здійснюється за договором купівлі-продажу транспортних засобів, укладеним між фізичними особами в електронній формі із застосуванням засобів електронного кабінету водія функціональної підсистеми Єдиного державного реєстру єдиної інформаційної системи МВС.

 Для оформлення договору фізична особа, яка є власником транспортного засобу, та фізособа, яка виявила бажання його придбати:

1️⃣ авторизуються в електронному кабінеті водія;

2️⃣ заповнюють договір в електронній формі.

Оформлення договору завершується шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису сторонами договору відповідно до Законів України «Про електронні довірчі послуги» та «Про електронні документи та електронний документообіг».

Джерело: Адвокат Права

Автор: Анна Макарчук
Читайте також