Україна та Ізраїль підпишуть угоду про вільну торгівлю
14:00 28.03.2018
259

Уряд завершив переговори з Ізраїлем про зону вільної торгівлі і підпише відповідну угоду найближчим часом.

Про це стало відомо під час засідання Кабміну 28 березня.

"У 2017 році ми інтенсивно проводили переговори про зону вільної торгівлі з Ізраїлем, з яким вже сьогодні торгуємо майже на 800 млн доларів. Наразі переговори завершилися", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Сьогодні буде спільна заява урядів і міністерств обох країн про вихід на фіналізацію угоди про ЗВТ між Ізраїлем та Україною", - додав прем'єр.

Переговори про ЗВТ з Ізраїлем були активізовані в 2015 році. Після підписання угоди документ повинен бути ратифікований парламентами України та Ізраїлю.

Згідно з повідомленням на сайті уряду, вступ документа в силу дозволить без мит експортувати до Ізраїлю широку лінійку агропродукції і продовольства, а також ліки, косметику, продукцію хімічної та легкої промисловості, будівельні матеріали, електроніку та ін. товари.

"Через три роки мита будуть зняті на спеції, насіння, борошно, кетчупи, консерви, кондитерські вироби, одяг, меблі, скло", - повідомляється на сайті Кабміну.

Угода регулює торгові суперечки, фіксує митні процедури, правила походження товарів, описує санітарні та захисні заходи, в тому числі антидемпінгові дії, уточнюється в повідомленні.

Обсяг експорту українських товарів і послуг до Ізраїлю в 2017 році зріс на 19% - до 781 млн доларів.

Нагадаємо, Україна за роки незалежності уклала 16 угод про вільну торгівлю, які покривають 45 країн.

Економічна правда

Читайте також