600 мільйонів євро від ЄС: в України залишається обмаль часу на виконання умов
12:32 14.05.2021
261

В України лишається час лише до середини вересня, аби виконати всі умови Євросоюзу для отримання 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги. DW розбиралася, що Україні ще треба зробити, повідомляє DW.

Перший транш з програми у 1,2 мільярда євро макрофінансової допомоги Київ отримав у грудні 2020 року. Для цього, щоправда, Україні не треба було виконувати окремих умов, адже ця програма "макрофіну" - екстрена, її Брюссель запровадив для підтримки економіки десяти сусідніх країн в умовах пандемії. А ось для другого траншу розміром у 600 мільйонів євро Києву треба виконати низку зобов'язань, які він узяв на себе. Щоправда, часу для цього майже не залишилось.

На те, що в України мало часу, вказала й заступниця керівника гендиректорату Єврокомісії з політики сусідства Катаріна Матернова під час свого "віртуального візиту" до Києва, під час якого вона спілкувалася зокрема й з Марченком.

"Один із найважливіших сигналів, який я доносила до України фактично на всіх останніх зустрічах - це необхідність дотримуватися умов для надання макрофінансової допомоги ЄС", - написала вона у колонці для видання "Європейська правда" за підсумками переговорів. Матернова, яка зараз також очолює групу підтримки України в Єврокомісії, наголосила: "Щоб встигнути, вам потрібно збільшити зусилля".

 

"Для України виділення макрофінансової допомоги залежить від продовження виконання програми МВФ і позитивної оцінки політичних умов, прописаних у меморандумі про взаєморозуміння", - зазначив речник Єврокомісії.

Які ж зобов'язання Україна пообіцяла виконати для отримання "макрофіну"? У меморандумі викладені вісім критеріїв. Найважливішим із них для ЄС є судова реформа. Київ пообіцяв зробити дві речі. Перша - створити нову Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) України "шляхом прозорої процедури відбору, що проводиться конкурсною комісією з міжнародною участю". Друга - створити комісію з питань етики з міжнародною участю, яка би перевірила доброчесність нинішніх членів Вищої ради правосуддя (ВРП) та склала перелік кандидатів у ВРП.

 

 

Читайте також