Податкова вимагає вiд «Сiнево» 50% вiд рiчного обороту
18:01 19.12.2021
577

Державна податкова служба України провела у вiдомiй медичнiй лабораторiї «Сiнево-Україна» планову податкову перевiрку за результатами якої компанiї нарахували додатковi податки на суму 1,1 млрд грн. У компанiї заявили, що нарахованi податки складають 50% вiд їхнього рiчного обороту,  передає ТСН.

У вiдомствi зауважили, що такi податковi зобов'язання «необґрунтованi та абсурднi» та заявили, що вони будуть оскаржувати результати перевiрки у судових та iнших уповноважених органах. Ця ситуацiя спричинила неабиякий резонанс у суспiльствi.

Податок бiльш нiж мiльярд гривень

Центральне мiжрегiональне управлiння Державної податкової служби України по роботi з великими платниками податкiв провело в компанiї «Сiнево-Україна» планову податкову перевiрку, яка проводилась вiд 30 серпня 2021 року. Акт за нею було складено 25 листопада 2021 року.

За результатами цiєї перевiрки «Сiнево-Україна» було нараховано додатковi податки у розмiрi 1 085 665 836 грн за нiбито ненаданнi необхiднi для перевiрки документiв, якi пiдтверджують витрати компанiї.

Позицiя «Сiнево-Україна»

Своєю чергою у компанiї заявили, що дуже здивованi таким рiшенням Податкової служби та категорично не погоджується з ним i будуть оскаржувати результати цiєї перевiрки у судових та iнших уповноважених органах.

Офiцiйно заявляємо, що податковому органу було надано всi запитанi для перевiрки документи, i факти передачi цих документiв були задокументованi. Тому розмiр нарахованих податкових зобов’язань у 1,1 млрд грн, що складає майже 50% рiчного обороту компанiї, є абсолютно необґрунтованим та безпiдставним, - йдеться у офiцiйнiй заявi «Сiнево-Україна».

Що кажуть у Податковiй службi

В. о. голови ДПС Михайло Тiтарчук пiсля суспiльного резонансу 16 грудня заявив, що бере ситуацiю навколо «Сiнево-Україна» пiд особистий контроль.

Беру дану ситуацiю пiд особистий контроль. Та наголошу, що ТОВ «Сiнево- Україна» ще ранiше запросили до дiалогу з Державною податковою службою України. З урахуванням документiв, якi надало пiдприємство, ми розглянемо можливiсть проведення додаткової перевiрки – задля винесення справедливого рiшення, – зазначив Михайло Тiтарчук.

У ДПС додали, що компанiю запросили взяти участь у розглядi заперечень до акту перевiрки ще до заяви компанiї про начебто необґрунтованi донарахування податкових зобов’язань. 

Автор: Марія Петренко
Читайте також