G7 вимагає від росії повернути Україні контроль над ЗАЕС
14:38 10.08.2022
253

Глави МЗС країн Групи семи (G7) звернулися до росії з вимогою негайно повернути українській владі повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією.

Спільна заява опублікована на сайті Міністерства закордонних справ Німеччини.

Група G7 знову засудила неспровоковану агресію росії проти України.

«У цьому контексті ми вимагаємо, щоб росія негайно повернула своєму законному суверенному власнику, Україні, повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією, а також над усіма ядерними об'єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України для забезпечення їхньої безпечної та надійної експлуатації. Український персонал, який експлуатує Запорізьку АЕС, повинен мати можливість виконувати свої обов'язки без погроз та тиску. Небезпека для регіону являє собою контроль росії над станцією», – йдеться в заяві.

Український персонал, який обслуговує Запорізьку АЕС, повинен мати можливість виконувати свої обов'язки без загроз та тиску, додали міністри.

"Саме триваючий контроль росії над станцією становить загрозу для регіону", - йдеться у заяві.

Міністри заявили про підтримку зусиль генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо зміцнення ядерної безпеки в Україні.

Вони підкреслили важливість сприяння експертній місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС для вирішення питань ядерної безпеки у спосіб, який "поважає повний суверенітет України над її територією та інфраструктурою".

Автор: Павло Петрушко
Читайте також