Геннадій Ткачук: "Вважаю, що наш обов’язок сьогодні – дати країні бюджет та новий рівень соціальних стандартів"
13:24 09.12.2016

 «Як за помахом чарівної палички у декого з’являється принциповість й надривне вболівання за народ. Знаходять десятки причин, щоб нічого не робити, а лише світитися на телеефірах, підміняючи реальні дії словоблудством.

Цього року у нас є шанс зламати негативний тренд. Чи не вперше в нашій історії уряд Володимира Гройсмана подав головний кошторис країни вчасно й він успішно пройшов перше читання. Тепер прийшов вирішальний час приймати документ в цілому. Можливо хоч тепер ми як завжди не даруватимемо людям бюджет під Новий рік, а ухвалимо його вчасно, свідомо й цивілізовано.» - закликав він колег депутатів.

Також він розкритикував  конкретних представників декількох партій за популізм та політичні спекуляції:

«Чи з честю завершить парламент рік чи знову зганьбиться. Це залежить від усіх депутатів, незалежно від партійної приналежності. Але попередні пленарні дні демонструють тривожні симптоми старої хронічної хвороби. Люди, які на телеекранах рвуть на собі сорочку за народ, на практиці плюють цьому ж народу у вічі  

6 грудня ми голосували за законопроект 5130, який передбачає підвищення мінімальної зарплати з 1600 до 3200 грн. Це автоматично означатиме зростання рівня добробуту мільйонів громадян, особливо тих, які працюють в бюджетній сфері. Документ ухвалено, але лише з результатом 227 голосів «за». Тобто решта депутатів, обіцяючи виборцям манну небесну, на практиці блокують позитивні рішення, які ведуть до зростання рівня життя людей. Конкретно великі питання щодо позиції фракцій партій «Самопоміч» та «Батьківщина”. Хочу, щоб кожен українець знав: коли прийшов час брати на себе відповідальність й приймати важливі рішення, ці політичні сили під різними приводами дезертирували з поля бою за добробут громадян.  

Інший ще більш ганебний приклад. 7 грудня ми приймали постанову про звернення до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу. Здається, що ця тема мусить нас усіх об’єднати. Бо у кожного в родині, серед предків є люди, які постраждали від цієї страшної біди. Голодомор – наш спільний біль й ми повинні донести до лідерів цивілізованих держав правдиву інформацію про те, як сплановано вбивали мільйони українців. Навіть на цій буквально святій темі деякі політики вирішили спекулювати. Постанова отримала 233 голоси. Знову нуль дала «Самопоміч», не голосувала більша частина «Батьківщини» й, зокрема, її лідер Юлія Тимошенко.»

 А до лідерки «Батьківщини» навіть звернувся особисто:

«В мене питання до пані Тимошенко. Що не можна було знайти іншого приводу проявити свої політичні амбіції? Ви думаєте, що такими маневрами демонструєте власну значимість в політиці. Але насправді це відверта й цинічна демонстрація того, що інтереси людей та пам'ять українського народу вам, м’яко кажучи, глибоко байдужі.

Можливо, Юлії Тимошенко й представникам «Самопомочі» ні холодно ні жарко від того, яку мінімалку отримають українці: 1600 чи 3200. Мабуть, для них різниця несуттєва. Але для мільйонів людей це питання виживання. Із київських ефірних студій, мабуть, погано видно як живе вчитель в пересічному районному центрі чи фельдшер на селі. Тоді припиніть грітися у світлі софітів та поїдьте в регіони й запитайте у них, чи важливим є підняття рівня мінімальної зарплати. Й ви отримаєте однозначну відповідь – так, важливе.»

Народний депутат ще раз наголосив на необхідності ставити інтереси народу вище своїх корисливих цілей -  «Звичайно, це не означає, що люди задоволені зарплатами. Але в останні роки ми мали дивні перегони: ціни бігли вперед, а зарплати тупцювали на місці. Уряд Володимира Гройсмана сьогодні змінює ситуацію й дає змогу доходам людей випередити зростання цін. І я бачу, що багатьом політикам це не подобається.

Для хронічних популістів й демагогів бідність людей – це поживне середовище для власного самоствердження. Самодостатні заможні громадяни не потребуватимуть їхніх сумнівних послуг, люди їм не співчуватимуть й не голосуватимуть за них. Й тому ми мусимо докласти усіх зусиль, щоб таких представників середнього класу з кожним роком ставало все більше. Оздоровлення української економіки автоматично позбавить країну від політичних паразитів, які замість реальної роботи займаються лише піаром й підкилимними торгами.»

«Шановні колеги! Тривожні симптоми, про які я розповів, нікуди не зникнуть. Сьогодні деякі депутати прозоро натякають, що утримуються від голосування за бюджет якщо не задовольнять їх політичних «хотєлок». Вони готові підвісити країну над прірвою, аби отримати чергові дивіденди. Психологія дрібних спекулянтів застилає їм очі. Вона не дає змоги їм побачити, що крім інтересів політика, партії є інтереси держави. Й сьогодні саме вони мусять бути пріоритетом.

Я закликаю усіх колег максимально сконцентруватись на бюджетному процесі. Від того, як ми пройдемо цю дистанцію залежить майбутнє України й майбутнє мільйонів людей. Вважаю, що наш обов’язок сьогодні – дати країні бюджет та новий рівень соціальних стандартів.» - наостанок звернувся Геннадій Ткачук до депутатів.