Голова Облради повторно звернувся до прокуратури стосовно перевірки використання бюджетних коштів Регіональним фондом підтримки підприємництва
21:19 26.05.2016

 

Про це повідомляє відділ інформаційно-аналітичної роботи Вінницької обласної Ради.

Голова обласної Ради Сергій Свитко уже направляв 29 вересня 2014 року звернення до прокуратури області із вказаного питання, проте, відповіді так і не було отримано. Тому, очільник органу місцевого самоврядування області повторно скерував листа до прокурора області В’ячеслава Соколового для відповідного реагування.

Слід зазначити, що прокуратурою Ленінського району міста Вінниці у 2011 році проводилась перевірка законності використання Регіональним фондом підтримки підприємництва по Вінницькій області коштів на підтримку суб’єктів  господарювання шляхом кредитування їх статутної діяльності. Щодо цього питання у 2008 році була відкрита кримінальна справа, яка до нинішнього часу належним чином не розслідувана.

Крім того, жодного разу не розглядалось питання законності ухвалення 16 сесією Вінницької обласної Ради 5 скликання рішення №557 від 19 березня 2008 року «Про збільшення статутного фонду Регіонального фонду підтримки підприємництва по Вінницькій області» та рішення 19 сесії №621 від 18 вересня 2008 року «Про збільшення внеску обласної Ради до статутного капіталу Регіонального фонду підтримки підприємництва по Вінницькій області та внесення змін до його Статуту», адже Статутний фонд збільшено на суму заборгованості (4 мільйони 357 тис. грн.) перед обласним бюджетом по підприємствах, більшість з яких були визнані банкрутами.

Варто звернути увагу на те, що прокуратурою області не надано правову оцінку ухваленого 21 сесією Вінницької обласної Ради 5 скликання рішення №704 від 24 грудня 2008 року «Про списання безнадійної заборгованості дебіторів перед Регіональним фондом підтримки підприємництва по Вінницькій області та внесення змін до Статуту Регіонального фонду підтримки підприємництва по Вінницькій області», адже сесія обласної Ради ухвалила рішення про списання дебіторської заборгованості на суму 2 млн. 904 тис. 055 грн., а це 74 контрагенти-дебітори, які станом на 11 листопада 2007 року були вже ліквідовані та виключені з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.