Індія приховувала російське походження пального у своєму експорті
19:05 13.08.2022
256

Сполучені Штати висловили стурбованість Індії у зв'язку з тим, що вони використовувалися для експорту палива, виготовленого з російської нафти шляхом морських перевезень, щоб приховати його походження, до Нью-Йорка, порушуючи санкції.

Про це повідомляє Reuters.

Міністерство фінансів США повідомило Індію, що їхнє судно підібрало нафту з російського танкера у відкритому морі та доставило її до порту Гуджарату на західному узбережжі, де її переробили та відправили далі.

Патра зазначив що йому повідомили, що російську нафту перетворюють на дистилят, який використовується для виготовлення одноразового пластику. Він не вказав індійське судно чи нафтопереробник, яке цим займається.

«Очищений продукт повернули на цей корабель, і він вирушив у плавання без пункту призначення. У середині моря він отримав пункт призначення, тому досяг свого курсу, вирушив до Нью-Йорка», — йдеться в повідомленні індійської сторони.

Нью-Делі не приєднався до санкцій проти росії та не засудив війну.

У посольстві США в Нью-Делі заявили, що не мають коментарів.

Додається, що Індія не приєдналась до санкцій проти Росії й не засудила те, що Росія називає "спеціальною військовою операцією" в Україні.

Індія, що займає третє місце у світі з імпорту та споживання нафти, у минулому рідко купувала російську нафту. Але відколи почалася війна, індійські нафтопереробники скуповують дешеву російську нафту, якої уникали багато західних країн і компаній.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також