9 причин втрати сексуального бажання
19:42 10.11.2016
324

1. Тривалі стосунки

Жінки часом втрачають сексуальний потяг через ту відповідальність, яку вони відчувають по відношенню до свого партнера, вважає клінічний психолог Марта Меана. Домашні справи, повсякденні турботи і звичка - все це розхолоджує. Дозволити собі перестати турбуватися, не думати більше про дітей або про свою фізичну форму - для більшості жінок це непросте завдання. Але саме його потрібно вирішити, щоб знову отримувати задоволення від поцілунків та обіймів. Часто жінці потрібно, щоб партнер допоміг їй в цьому. Все, що знімає з її плечей тягар відповідальності, допомагає їй знову відчути сексуальне бажання.

2. Відсутність прелюдії

Попередні ласки багатьом приносять не менше, а часом навіть більше задоволення, ніж секс як такий. Поцілунки, погладжування, дотики, ніжний лоскіт збуджують і дають насолоду. "Я часто чую від своїх пацієнток одну і ту ж скаргу, - продовжує Меана, - вони кажуть, що чоловік пестить їх з однією очевидною метою: увійти в них. І вони думають:"За цілий день він жодного разу не поцілує мене, але як йому закортить, тут вже він старається щосили". Жінкам потрібно, щоб прояви ніжності не переривалися, для неї прелюдія починається там, де закінчується попередній оргазм".

3. Знак дорівнює між оргазмом і задоволенням

Багато хто впевнений, що секс хороший, якщо обидва досягли оргазму або іншого очевидного результату. Однак в реальності задоволення, яке отримує пара, не обмежене часом статевого акту. Що для вас означає секс? "З мого досвіду, жінки вважають секс чудовим, коли вони відчувають бажання, а не коли отримують результат, - зізнається сексолог. - Багато хто з них ухиляються від будь-яких сексуальних дій, оскільки припускають, що їм доведеться обов'язково довести їх до кінця". Ви можете отримувати задоволення від обіймів і поцілунків, але не бажати при цьому витрачати всю свою енергію і збудження на досягнення оргазму. Для деяких чоловіків між поцілунком і оргазмом дійсно проходить пряма дорога, з якої не згорнути. Але жінки часом помиляються, думаючи, що чоловік хоче "всього" кожен раз: чоловікам теж іноді досить відчути близькість жінки, її присутність. Тут і справді туманна область: коли чоловік обіймає і цілує жінку, він, можливо, не хоче нічого іншого, але коли його збудження наростає, він не розуміє, чому повинен зупинитися.

4. Секс як обов'язок

"Скільки жінок говорить мені:"Я займаюся сексом, бо від мене цього чекають. Я роблю це для чоловіка. Я знаю, йому це потрібно", - розповідає Марта Меана. - І оскільки вони добрі і відповідальні, вони перестають розуміти, чого хочуть самі - але ж це і є ключ до бажання". Вони так стурбовані тим, щоб бути хорошими, що вже не усвідомлюють своїх бажань. Одразу ж починають думати про те, чого "він" хоче. І справа не в тому, що чоловік поводиться неправильно: прекрасно, коли чоловіки продовжують бажати своїх дружин і подруг. Ось якщо це бажання зникне, тоді варто турбуватися.

5. Незнання особливостей жіночої сексуальності

Жіноче сексуальне бажання суб'єктивне і розмите. Зосередженість на сексі і геніталіях - це скоріше чоловічий підхід. "Жінок в сексі приваблює скоріше те, що відбувається у неї між вух, ніж те, що відбувається у неї між ніг, - зауважує Меана. - Найбільше їх заводить те, що їх спокушають, хочуть, зачаровують, жадають і дають почуватися прекрасними". Важливо пам'ятати ще про одне: жіноче бажання хитке і мінливе, воно сильніше залежить від обставин (наприклад, від погоди, часу дня, настрою). Воно легше зникає, ніж у чоловіків, однак і повернути його легше.

6. Фізичні причини

Чи може бажання зменшуватися через нестачу гормонів? Це припущення має сенс для жінок в періоді менопаузи. Справа не завжди в жіночих гормонах - гормони щитовидної залози також можуть впливати на потяг. Можливо, буде корисно перевіритися у ендокринолога.

7. Нудьга

Чоловіки часто прив'язані до своїх дружин. Але їм хочеться, щоб жінка хотіла сексу так само сильно, як і вони самі. Однак жінки легше втрачають бажання, тому їм потрібно чимось його підживлювати. "Щоб жінка хотіла сексу, він має бути чимось цінним для неї", - каже сексотерапевт Девід Снарч. Часто причина не в тому, що вона не хоче зовсім ніякого сексу, а в тому, що її не приваблює той секс, на який вона може розраховувати. У цьому випадку парі варто звернутися до фахівця, який допоможе поліпшити сексуальні стосунки.

8. Безпека

Жінка бачить в собі матір, дружину, берегиню вогнища. Жодна з цих ролей не асоціюється з сексуальністю. Протягом багатьох століть сексуальне бажання було поза законом і вимагало скритності і спритності. Багато жінок (і чоловіки) ввібрали таке ставлення до еротизму. Тому для пробудження бажання правильний напрямок - геть від домашнього затишку, до еротичних пригод.

9. Низька самооцінка

Ніщо не збуджує чоловіка сильніше, ніж збуджена жінка. І ніщо не збуджує жінку сильніше, ніж відчуття, що вона збуджує чоловіка. Однак його готовність до сексу нічого не дасть, якщо жінка в розладі з самою собою. Чоловік каже жінці, що вона чудова, але вона не вірить йому: "Він просто хоче сексу, а я як раз опинилася поблизу". Її самооцінка важливіше, ніж все, що він може їй сказати. "У жінок є три мотивації для сексу, - вважає сексолог Розмарі Бессон, - збудження, бажання і готовність. Жінка може бути психологічно захоплена і фізично збуджена, але при цьому не відчувати бажання. А іншим разом їй подобається думка про секс, але її тіло ще нічого не відчуває. Готовність - це відкритість і цікавість до того, що станеться, якщо вона дозволить собі пуститися за течією".

 

Попередня новина
Наступна новина
Читайте також