Як влаштована сексуальна освіта в США і Європі
21:01 04.03.2021
269

Сексуальне виховання в школі викликає багато суперечок. Одні батьки бояться, що обговорення сексу розбестить дітей, а все, що потрібно знати про розмноження, достатньо пояснити на маточках і тичинках. Інші вважають, що уроки статевого виховання захистять дітей від насильства, міфів про контрацепцію, ранніх вагітностей та інших принад дворовоъ секс-освіти.
Експерти з онлайн-школи англійської Skyeng з'ясували, як насправді влаштована сексуальна освіта в тих країнах, де вона давно стала частиною шкільної програми.

У Штатах секс-освіту в школах проводять вже давно - виросло кілька поколінь, яких такими уроками не здивувати і не шокувати. Правда, багато дорослих американців визнають, що користі від цих уроків було небагато: в основному учнів залякували погрозами сексу.
Єдиної програми статевого виховання в США немає: кожна школа сама вирішує, чи ставити в розклад цей предмет і, якщо ставити, яку програму вибрати.
Програм дві - «Всебічне статеве виховання» / Comprehensive Sex Education і «Статеве виховання, яке розповідає тільки про утримання» / Abstinence-Only Sex Education.

А що ж у Європі?

У 1973 році сексуальну освіту зробили частиною французької шкільної програми. Циркуляр 2003 року потребує, щоб в ліцеях і школах Франції щорічно проводилося як мінімум три заняття зі статевого виховання. Юним французам розповідають не тільки про небезпеки ВІЛ, ранніх вагітностей і ЗПСШ. В основному такі уроки спрямовані на боротьбу з сексизмом і сексуальним насильством. Школярам пояснюють, чому домагання - це не комплімент і не жарт, вчать визначати аспекти людської сексуальності, з повагою ставитися до свого і чужого тіла. З ними багато говорять про те, яка поведінка вважається неприпустимою.
На уроках нерідко використовуються 3D-моделі статевих органів - школярам розповідають не тільки про те, як все влаштовано, але і допомагають їм перестати комплексувати через «неідеальне» тіло.

Уроки статевого і емоційного виховання проводяться в усіх британських школах. Хоча в теорії батьки можуть написати відмову, якщо їм здається, що ці заняття зайві. Але таке трапляється рідко - та й самі школярі, якщо вірити опитуванням, хочуть знати про тему сексу більше.
Секс-освіта в Великобританії називається PSHE / Personal, Social, Health Education - приватна, соціальна і медична освіта. Окрема програма Healthy Respect / «Здорова повага» присвячена не тільки фізіології, а й тонкощам особистих взаємин. Як правило, розкладом передбачено один урок PSHE в тиждень. Ці заняття проходять у вигляді лекцій або перегляду освітніх фільмів, ніяких контрольних та іспитів не проводиться.

Серіали по темі:

Статеве виховання, Великобританія
Ейфорія, США
Skam, Норвегія / Німеччина / Франція / Іспанія / Італія
Еліта, Іспанія
Skins, Великобританія

 

 

 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також