У Каліфорнії заборонили знімати презерватив під час сексу без згоди партнера
21:02 09.10.2021
480

Каліфорнія стала першим американським штатом, де законодавчо заборонили зняття презерватива під час сексу без згоди партнера. Губернатор Гевін Ньюсом підписав законопроект в четвер, повідомляє AP.

Йдеться про таке поняття як «стелсінг» (stealthing), коли чоловік таємно або без попередження знімає презерватив до закінчення статевого акту. Партнер може не помітити цього, або дізнається про це постфактум.

Поправки, прийняті в цивільний кодекс Каліфорнії, тепер зараховують стелсінг до насильницьких дій сексуального характеру. Це означає, що постраждалі зможуть звертатися до суду і вимагати від порушників відшкодування збитку.

Ініціатором законопроекту стала член парламенту штату від Демократичної партії Христина Гарсіа. Вперше вона виступила з подібною пропозицією в 2017 році після дослідження Єльського університету, яке показало зростання випадків стелсінга.

«Цей закон в нашій країні - перший в своєму роді, і я закликаю інші штати наслідувати приклад Каліфорнії і дати зрозуміти, що стелсінг не тільки аморальний, але і протизаконний», - говорить Гарсія.

Губернатор Каліфорнії також схвалив ще одну ініціативу Гарсії, яка прирівнює «подружнє згвалтування» до аналогічного злочину, скоєного над сторонньою людиною.

«Згвалтування - це згвалтування, - зазначила Гарсія. - І шлюб не є виправданням для здійснення одного з найжорстокіших і садистських злочинів ».

Каліфорнія була одним з 11 штатів, де «подружнє згвалтування» відрізнялося від інших форм сексуального насильства. Такі засуджені могли отримати випробувальний термін замість тюремного. Крім того, осіб, обвинувачених в згвалтуванні дружини, реєстрували в якості сексуальних злочинців тільки в тому випадку, якщо статевий акт був пов'язаний із застосуванням насильства і жорстокості, а чоловік засуджений до тюремного ув'язнення.

Автор: Валерія Драгоманова
Читайте також