Вчені розповіли про відмінності еротичних фантазій у жінок і чоловіків
18:42 29.08.2016
258

Канадські вчені спробували визначити, які сексуальні фантазії входять в межі норми, а які є аномальними. Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of Sexual Medicine, а коротко про нього повідомляється в прес-релізі Монреальського університету.

"У сексологів є досить чіткий критерій патологічних фантазій: там заподіюють біль, там беруть участь партнери, які не дали згоди на статевий акт. Зрештою, це фантазії, без яких людина не здатна досягти сексуального задоволення. Але якщо вийти за ці суворі рамки, які саме фантазії можна вважати дивними і незвичайними, а які – нормальними? Опитавши канадців, ми зрозуміли, що укладачі DSM-5 [американського посібника з діагностики і статистики психічних розладів] недалекі від істини: еротичні фантазії чітко діляться на рідкісні (наприклад, "золотий дощ") і поширені", - розповів керівник дослідження Крістіан Жойаль.

Більшість вчених вивчали сексуальні фантазії, опитуючи студентів вузів, але канадські автори вирішили взяти більш репрезентативну вибірку і тому опитали дорослих чоловіків (799) і жінок (718), жителів Квебека, чий середній вік становив 30 років. Учасники дослідження заповнили анкету, вказавши свої сексуальні фантазії, а також описали в подробицях одну з них (найулюбленішу).

З'ясувалося, що у чоловіків еротичних фантазій більше і описують вони їх яскравіше, ніж жінки. Що стосується останніх, то дуже велика їх група (30-60%) фантазують на теми, пов'язані з сексуальним підпорядкуванням (зокрема, зв'язування, примус до сексу). Ці дані проливають світло на деякі соціокультурні явища сучасності, наприклад на популярність книги П'ятдесят відтінків сірого у жіночої аудиторії, зазначив Жойаль.

Однак, на відміну від чоловіків, жінки дуже чітко розділяють свої фантазії і бажання. Розповівши про мрії навіть про такий екстремальний досвід, як зґвалтування незнайомцем, вони зазначають, що не хотіли б реалізувати це в реальному житті. Чоловіки, навпаки, зазвичай хочуть втілити свої сексуальні фантазії в ліжку. Як і очікувалося, в фантазіях жінок частіше фігурує їх постійний партнер, а одружені чоловіки набагато більше мріють про секс поза шлюбом.

"Один з найбільш несподіваних результатів – частота таких чоловічих фантазій, як секс з шимейлом, анальний секс між гетеросексуалами, а також спостереження за тим, як партнерка займається сексом з кимось ще. Еволюційна біологія не може пояснити велиу кількість таких фантазій", - заявив учений.

Як повідомляв Кореспондент.net, напередодні глава американської компанії Apple Тім Кук публічно зізнався, що він гей.

Читайте також