Здоров'я, щастя і довголіття: 8 наукових фактів про користь сексу
21:25 19.04.2017
261

Американський експерт Майкл Кастлман розповів у своєму блозі про 8 причин користі сексу з наукової точки зору, - пише Новое Время.

Фітнес

Як ми знаємо, фітнес включає в себе три елементи: витривалість, силу та гнучкість. Проте багато людей здебільшого фокусуються на силі і витривалості (аеробіка), але забувають про гнучкість.

Фізіологи вважають, що гнучкість є критично важливою для оптимального фітнесу. Неквапливий, грайливий секс забезпечує саме це – м'яке переміщення багатьох суглобів по діапазону їхнього руху.

Секс є одним з найкращих способів фітнесу і має терапевтичний ефект для опорно-рухового апарату, особливо для людей з остеоартритом.

Глибока релаксація

Одним з найприємніших моментів у сексі є грайливий чуттєвий масаж всього тіла. Масаж дуже розслабляє, що сприяє кращому диханню та оргазму. Це щось дуже схоже до медитації, йоги та ін.

Фахівці довели, що медитативна релаксація допомагає лікувати величезну кількість захворювань, в тому числі артрит, біль, астму, тривожність, депресію, високий кров'яний тиск, серцеві захворювання. А регулярний секс з партнером має такі ж самі переваги.

Полегшення болю

Секс знижує біль двома способами. Перше − це приємне відволікання від болю, оскільки менше на ньому концентруються. А друге – це фізичне навантаження. Відповідно, він забезпечує вивільнення ендорфінів, власних знеболювальних речовин організму.

До прикладу, одним з найбільш поширених хронічних больових станів у США є остеоартрит. Організація The Arthritis Foundation рекомендує регулярний секс для контролювання цієї хвороби.

Поліпшення настрою

Ще здавна люди помітили, що секс добряче змінює поганий настрій на хороший. Тому що ендорфіни, що вивільняються під час занять коханням, не тільки знижують біль, але й мають антидепресивний ефект.

Підвищення імунітету

Як регулярні фізичні навантаження середньої інтенсивності покращують імунітет, так і секс допомагають запобігти будь-якій хворобі. Дослідники пенсильванського Університету імені Джона Вілкса виявили, що люди, які займаються сексом 1-2 рази на тиждень, менше схильні до ризику підхопити застуду.

Нетримання сечі

Неприємна річ, проте багато жінок страждають від нетримання сечі, коли кашляють, чхають або сміються. Річ у тім, що м'язи, які закривають сечовий сфінктер, слабшають. Це може бути пов’язано із віком, а часто через багао інших причин.

У 1948 році доктор медицини Арнольд Кегель розробив лікування від нетримання сечі при напрузі – так звані вправи Кегеля. Вони включають в себе напругу і розслаблення м'язів. Тобто ті ж м'язи , що задіяні під час оргазму. Вправи Кегеля не тільки виліковують нетримання сечі, але й підсилюють оргазм.

Менструальні проблеми

Деякі дослідження показали, що щотижневий секс знижує менструальні спазми і сприяє кращій регулярності циклу.

Довголіття

Хто би міг подумати, проте секс теж продовжує тривалість життя. Адже фізичне навантаження, покращення імунітету, глибока релаксація – все це пов'язано з довголіттям. Це було доведено британськими вченими під час дослідження, в якому взяли участь 900 чоловіків середнього віку.

У тих, хто мав секс двічі на тиждень, ризик смерті був значно нижчий, ніж у тих, хто займався ним раз на місяць або ще менше.

Читайте також