Зрілість і оргазм: що відбувається з сексом після 60 років
21:05 19.05.2021
270

Голлівуд і Pornhub не дають молодим людям реалістичних уявлень про фізичну близькість і її розмаїття - в результаті багато підлітків впевнені, що все статеве життя відбувається в проміжку від старших класів і років до 35, а їх 40-річні батьки в спальні зайняті виключно сном. Що вже говорити про бабусь і дідусів - здається, що вони безнадійно втрачені для сексу і можуть розважатися лише безневинними заняттями на кшталт в'язання та вигулювання онуків. Сама думка про те, що умовна бабуся з реклами сільської сметани може мастурбувати або оголюватися перед іншими людьми здається дивною - адже старість це святе, «осінь життя», «золотий вік» і так далі.

Проте секс після 60, 70 і навіть 90 - це не виняткове явище. За даними Манчестерського університету, більше половини британських чоловіків і близько третини жінок старше 70 років сексуально активні; аналогічне дослідження в США також показало, що літні американці не припиняють займатися сексом. 

Людям старшого покоління так само, як і всім іншим, необхідна увага, тепло і контакти з іншими людьми, в тому числі фізичні: можливо, пенсіонерам це потрібно навіть більше, ніж усім іншим, - адже коли кар'єра завершена, а діти виросли, стає ще важливіше підтримувати близькі стосунки з партнером і стежити за здоров'ям, в тому числі сексуальним.

До 50 років зникає важливий стресовий фактор - страх незапланованої вагітності, а можливість отримувати оргазми залишається

На рівень потягу, здатність до збудження і оргазму і у чоловіків, і у жінок впливають не тільки захворювання, але і препарати, якими їх лікують. Це не так страшно, як здається: більшість поширених проблем можна вирішити, звернувшись до звичайного терапевта, психотерапевта, сексолога або ендокринолога, який допоможе підібрати гормональну терапію. У зрілому віці є чимало плюсів, які поширюються і на секс: до 50-60 років люди починають краще розуміти, що їм подобається, слухати своє тіло і піклуватися про нього, позбавляються від стереотипів і нереалістичних очікувань.

Партнери, які довго живуть разом, остаточно перестають один одного соромитися - до того ж якщо дорослі діти благополучно переїхали в своє житло, у батьків нарешті з'являється особистий простір і більше часу один на одного. Самотні люди теж можуть бути сексуально активними - їм важче знайомитися з партнерами свого віку, ніж 20-річним, проте ніхто не відміняв мастурбацію і секс-іграшки (тим більше що штуки на кшталт вагінальних кульок і тренажерів допомагають тримати м'язи малого тазу в тонусі, так що жінкам після менопаузи вони дуже знадобляться). Виходить, що об'єктивних фізіологічних причин перестати займатися сексом в 45 або в 60 немає - в тому, що багато добровільно відмовляються від статевого життя в зрілому віці, винні насамперед культурні установки.

В інтернеті повно інструкцій для тих, хто планує відновити сексуальне життя після серцевого нападу або інсульту, відновлюється після перелому шийки стегна, страждає від болю в суглобах і інших неприємностей зі здоров'ям. Жінкам після менопаузи радять не скупитися на лубрикант, а також не терпіти біль і з будь-якими скаргами йти до лікаря - цією опцією чомусь користується лише мала частина сексуально активних пенсіонерів. Право на сексуальність визнається і за мешканцями будинків для людей похилого віку - в прогресивних установах літнім людям дають можливість усамітнитися і роздають безкоштовні презервативи, а сформовані пари можуть жити разом. Це не заклик до розпусти, а повага: до людей похилого віку часто ставляться як до безпорадних дітей, навіть якщо з їх інтелектом все в порядку, і позбавляють їх останніх крихт самостійності.

Якщо ідея про секс в 80 років здається вам безглуздою, можете згадати, що в пушкінські часи 25-річна жінка вважалася поважною дамою, а 50-річна - стародавньою старою, але середня тривалість життя і ставлення до старості з тих пір сильно змінилися.

 

 

Автор: Кароліна Адамчук
Читайте також