У Німеччині 124 священики та співробітники католицьких організацій здійснили колективний камінг-аут
20:29 27.01.2022
315

У Німеччині 124 священики (колишні та чинні католицькі священики) та співробітники організацій, пов'язаних з церквою, здійснили камінґ-аут та зажадали припинити дискримінацію представників ЛГБТ у церкві. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Крім священиків в акції OutInChurch, що просуває «єдину церкву без страху», взяли участь вчителі релігійних шкіл, церковні адміністратори та волонтери. Вони представили сім вимог до сучасної церкви:

  • Представники ЛГБТ-спільноти мають отримати можливість відкрито та без страху жити та працювати у церковній громаді.
  • Представники ЛГБТ-спільноти повинні мати доступ до будь-якої роботи в церкві без дискримінації.
  • Потрібно змінити церковні правила працевлаштування у церкві. Відкрите життя людини з будь-якою сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, навіть у партнерстві чи громадянському шлюбі, ніколи не повинно бути причиною звільнення.
  • Дискредитуючі та застарілі твердження церковної доктрини про відмінність статей та ґендери мають бути переглянуті на основі богословських та гуманітарних наукових відкриттів. Це має першорядне значення, особливо з огляду на відповідальність церкви за права представників ЛГБТ-спільноти.
  • Церква не повинна відмовляти ЛГБТ-парам у благословенні Божому та доступі до обрядів.
  • Церква, яка пов'язана з Ісусом, має протистояти всім формам дискримінації та просувати культуру різноманіття.
  • Церква завдала представникам ЛГБТ-спільноти багато страждань. Єпископи, як представники церкви, повинні взяти за це відповідальність, визнати історичну провину і закликати до змін.
  •  

У березні Римська католицька церква опублікувала звернення Конгрегації доктрини віри, у якій відмовилася благословляти одностатеві шлюби. У документі йдеться, що церква не може благословити союз, який має на увазі сексуальні стосунки поза шлюбом. Бог не може благословити гріх — «він благословляє грішну людину, визнаючи її частиною свого світобудови і дозволяючи їй змінити себе», зазначено у зверненні.

Читайте також