«За рік ми перетворили Вінницю з міста на одну ніч в місто на вихідні…»
11:39 08.09.2020
279

 

Вчора у Вінниці відбулося громадське обговорення Стратегії розвитку туризму на наступні 10 років, на якому мешканці міста мали можливість висловити свої пропозиції до проекту. Одним зі спікерів був заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний, який погодився відповісти на кілька питань щодо мети зібрання та перспектив програми, що обговорюватиметься:

— Ми плануємо розглянути документ, який передбачає стратегію розвитку туризму у Вінниці на десятиліття, тому сподіваюся, що напрацьовані робочою групою аспекти стануть основою документу, який в кінці вересня прийметься на сесії міської ради. Що ми очікуємо? В першу чергу, що і надалі ми будемо комфортним містом (шість років поспіль— це неабияке досягнення, яке найближчим часом жодному місту не вдасться перекрити). Ми сподіваємося, що місто стане комфортним для всіх : як для внутрішніх туристів, так і для зовнішніх. Ми хочемо розвивати вінницький міський аеропорт, інтегрувати Південний Буг у туристичну галузь, ми хочемо, аби місто стало гастрономічною «подільською родзинкою», для того, аби наші страви стали принадою для туристів… Врешті, щоб про Вінницю говорили як про відкрите місто, як про локацію, яку хочеться відвідати… І найголовніше — ми за рік вже чимало досягли: після створення департаменту маркетингу і туризму зросли показники відносно офіційних ночівель в міських готелях. І хочу відзначити, що за рік ми перетворили Вінницю з міста на одну ніч в місто на вихідні, надалі люди лишатимуться не лише на вікенд, а на довше…Маємо надію «затягнути» в цей процес і Вінницьку ОТГ, а також поширювати наш досвід на всю туристичну галузь області, щоб люди приїжджали побачити Вінницю, подивилися місцеві локації, а потім відвідали цікаві об’єкти в різних районах області…

Щодо того, як Стратегія впливатиме безпосередньо на бюджет міста, то заступник міського голови зауважив, що «туристична галузь — це, в першу чергу, підтримка малого та середнього бізнесу. Розвиток туристичної галузі дасть можливість додатково відкривати готелі, кафе, працевлаштовувати людей… Якраз малий і середній бізнес, який є стовпом економіки Європи і світу, буде розширюватися: не великі корпорації, а якраз цей сегмент найширше представлений в туристичній галузі. Цих півроку в пандемії показали, що вони (підприємства малого та середнього бізнесу) найбільш вразливі до зупинки економічного потенціалу.

Ми не бачимо сьогодні, як можна допомогти в повній мірі персонально, але в рамках діючої програми «Вінничани важливі» підтримуємо підприємців загалом, звільнивши на 2 місяці від податків (від плати за землю, від єдиного податку), але сьогодні ця галузь однаково потерпає, — визнав посадовець.

 

Наприклад, звернемося до європейського досвіду: туристична галузь Іспанії, однієї з найбільших туристичних країн світу, 6,5 мільярдів євро втратила за 5 місяців пандемії, ще одна новина з Нью-Йорка, де буквально днями закрився один з найстаріших готелів «Hilton» на Таймс-сквер, який працював більше як 140 років, бо сьогодні власники не мають можливості утримувати колектив… Сподіваюся, що наші готельєри матимуть таку можливість, будуть приїжджати туристи, буде працювати аеропорт, будемо розвивати місто і область! 

Стосовно того, хто долучився до формування туристичної стратегії, то посадовець відзначив допомогу постійного партнера в багатьох напрямках — об’єднання канадських муніципалітетів ПРОМІС, зокрема Олександра Кучеренка, який безпосередньо керує проектом в Україні, регіонального проект-менеджер Ігоря Лепьошкіна, Оксану Бондар, яка плідно працювала над цим проектом, Сергія Підмогильного… і, безумовно, департамент маркетингу і туризму, який безпосередньо працював над цим проектом понад 6 місяців.

 Насамкінець пан Андрій розповів про недавню історію знайомства бельгійського посла з Вінницею, який  зізнався, що наше місто йому нагадує частинку Бельгії впорядкованістю, рухом транспорту за графіком, тим, що є на що подивитися, привітними людьми, «класною кухнею» (дослівна цитата), певно, борщ, деруни і вареники полонили серце і шлунок бельгійця.

До речі, дипломатичний посланець робив комплексний об’їзд: Житомир - Чернігів - Маріуполь, але тільки у Вінниці він зупинився на дві ночівлі, тобто місто зуміло зацікавити, спонукати залишитися і ближче познайомитися.

 

Автор: Канівська Лідія