Поставка старих німецьких танків Leopard 1 до України стала неможливою через їх зношеність та технічні проблеми
18:41 19.09.2023
420

Поставка старих німецьких бойових танків Leopard 1 до України стала об'єктом уваги міжнародних ЗМІ через ряд серйозних технічних і організаційних проблем.

Спочатку весною цього року уряд Німеччини заявив, що надасть Україні 100 одиниць танків Leopard 1A5, які були вилучені з озброєння німецької армії (Bundeswehr) у 2003 році. Танки були перевезені до України для навчання українських солдатів.

Проте виявилося, що ці старі танки потребують серйозного ремонту, і роботи з ними ускладнені відсутністю запчастин та навчених техніків. За даними ЗМІ, українська сторона повідомила німецьким партнерам про необхідність ремонту десяти з 100 танків Leopard 1A5.

Крім того, виявилося, що деякі танки, які були передані Україні в липні, вже вийшли з ладу через схожі технічні проблеми.

Українські техніки поки що не мають достатньої кількості досвіду і навичок для проведення ремонтних робіт на танках Leopard 1, тому співпраця з промисловістю та навчанням інших техніків стає необхідною.

Міністерство оборони Німеччини поки що не надало коментарі щодо цієї ситуації, але намагається швидко вирішити проблеми та підготувати українських техніків для робіт з ремонту та обслуговування Leopard 1.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також