путін підписав закон про 10 років за за відмову воювати
20:11 24.09.2022
267

Президент росії володимир вутін підписав закон із поправками до Кримінального кодексу рф про покарання за дезертирство, мародерство і здачу в полон.

Про це пише УП з посиланням на росЗМІ.

У тексті закону прописано, що самовільне залишення частини або місця служби каратиметься в'язницею на строк від 5 до 10 років. До такого ж терміну засуджуватимуть і тих, хто не з'явиться на службу "без поважних причин".

При цьому росіяни, які перебувають у запасі, під час проходження ними військових зборів, нестимуть таку саму кримінальну відповідальність.

Зокрема, закон вносить до Кримінального кодексу РФ поняття "мобілізація", "воєнний стан" і "воєнний час".

Також вводиться низка нових статей до КК РФ.

Так, одна з новел – стаття 352.1 ("Добровільна здача в полон"). За це загрожуватиме від 3 до 10 років позбавлення волі, якщо немає ознак державної зради.

Зазначається, що "військовослужбовець, який уперше вчинив злочин, передбачений цією статтею, може бути звільнений від кримінальної відповідальності, якщо він вжив заходів для свого звільнення, повернувся до частини або до місця служби і не вчинив під час перебування в полоні інших злочинів".

До статті "Мародерство" (356.1) внесено поправки, що передбачають позбавлення волі на строк аж до 15 років. При цьому обтяжуючими обставинами пропонується вважати вчинення злочину "в період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час" (стаття 63).

Автор: Павло Петрушко
Читайте також