«Коцюбинський вдома»: у міськраді розповіли, як виглядатиме проспект Коцюбинського після реконструкції (ФОТО)
12:03 20.09.2021
608

У Вінниці підвели підсумки Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу «Коцюбинський вдома». У міськраді повідомили, що учасники які зайняли три призових місця отримають премію, а проект вінничан, який власне й став переможцем буде рекомендована до реалізації з врахуванням зауважень замовника архітектурного конкурсу – департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради.

«Коцюбинський вдома»


 Саме конкурс є інструментом якісної конкуренції серед кращих фахівців з різних міст України. Він дав найкраще, осмислене рішення для реконструкції цієї території. Ми зацікавлені, щоб наше місто виходило на вищий рівень створення публічних просторів, щоб це був не просто оновлений благоустрій, а змістовний простір, людиноцентричний, з хорошим озелененням, комфортний для кожного користувача та користувачки, – каже головний архітектор міста Вінниці  Євген Совінський.

«Коцюбинський вдома»


Відповідно до рішення конкурсної комісії трєте місце посіла команда з Вінниці під шифром МК 1864 (Тетяна Міщук, Ольга Білоус, Олег Матюхов, Ірина Ляпощенко), друге ― проєкт київської команди АА 4706 (Анастасія Пономарьова, Ірина Яковчук, Анастасія Стрижевська, Варвара Ягнишева, Єгор Штефан, Максим Кость), а перемогу здобула ще одна вінницька команда ― ZZ 1908 (Максим Крамар, Олександр Коротких, Ігор Надкерничний, Анна Куртак, Юлія Куцелепа, Марія Смірнова, Сергій Яківчук, Віталій Янковий). Розмір премії за перше місце ― 90 тис. грн, другої ― 80 тис. грн, третьої ― 70 тис. грн. 

«Коцюбинський вдома»

Зазначається, що в  результаті реалізації конкурсного проєкту сад музею Коцюбинського, площа з пам'ятником і дитячий майданчик, що розташовані поряд, отримають новий вигляд та будуть об'єднані спільною концепцією. Цей простір стане не тільки сучасною зоною для відпочинку мешканців та гостей міста, а й концептуальною туристичною локацією, що буде знайомити відвідувачів з постаттю літератора.

«Коцюбинський вдома»

Довідково: Конкурс був організований КП «Інститут розвитку міст», департаментом маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, департаментом культури Вінницької міської ради та Вінницьким літературно-меморіальним музеєм Михайла Коцюбинського за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für іnternationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також