ДБР зобов'язали відкрити провадження проти Зеленського через смерть морпіха Журавля
13:10 22.12.2020
266

Суд задовольнив скаргу батька загиблого під Зайцевим морпіха Ярослава Журавля і зобов'язав Державне бюро розслідувань почати провадження про нібито вчинення президентом Зеленським дій, унаслідок яких бійця не вдалося врятувати.

Про це розповів у Facebook волонтер Гліб Бабич:

Перша, маленька, але - перемога у справі Ярослава Журавля.

Печерський суд задовільнив скаргу його батька Сергія Журавля на ДБР. Яке відмовилось відкривати справу щодо розслідування дій і бездіяльності В. Зеленського, які сприяли загибелі морпіха.

Суд забов'язав ДБР внести заяву до єдиного реєстру, і розпочати слідчі дії, до яких їх зобов'язує Закон.

 

Видання "Цензор.нет" опублікувало копії поданого батьком Журавля позову проти Зеленського.

У ньому йдеться, що президент наказав головнокомандувачу Збройних сил Хомчаку "заборонити залучення особового складу підрозділів спеціального призначення для подальшого проведення рятувально-пошукових заходів" біля населеного пункту Зайцеве Донецької області. Саме тому, як зазначено у позові, і загинув Ярослав Журавель.

Крім того, в документі батько військового вказав, що Зеленський як головнокомандувач віддав відповідний наказ, тому що хотів привернути увагу громадськості до "власних помилкових переконань про можливість припинення агресії РФ проти України шляхом заборони підрозділів ООС за призначенням уздовж лінії розмежування".

Джерело: Обозреватель

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також