Кількість харків'ян, які отруїлися суші в ресторанах, зросла до 34
09:30 18.06.2021
256

У Харкові сталося масове отруєння, з ознаками гострої кишкової інфекції. Кількість постраждалих зросла до 34. Про це повідомив директор департаменту з питань інформації та зв’язків із громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко. 

“Маємо 22 дорослих та 12 дітей. Всі у середньому стані — хтось ще в лікарні, когось вже прокапали і відпустили додому. З дня обидва ресторани не працюють, проводилась дезінфекція, відібрано зразки всіх продуктів”, — написав Сидоренко у Facebook.

Отруєння пов’язують з їжею з мережі ресторанів «Якіторія» та «Мафія». За словами Сидоренка, Держпродспоживслужба рекомендує закрити ці два ресторани до кінця розслідування. У разі відмови, ветеринарна служба вирішить примусити закриття ресторанів.

Також, за його словами, спеціалісти очікують, що кількість недужих може збільшитися. За інформацією Сидоренка, заклади мають спільну кухню, і контролюючі служби вже виявили у них багато санітарних порушень.

Для встановлення причин та умов виникнення спалаху інфекційного захворювання 17 червня 2021 року фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області розпочато проведення епідеміологічного розслідування (збору інформації) та позапланових заходів державного нагляду (контролю) з питань безпечності харчових продуктів закладів громадського харчування. За даним інцидентом порушили кримінальну справуза ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) ККУ.

 

 

Читайте також