Спецслужби Європи та США заарештували 150 осіб у рамках великої операції проти даркнету
20:30 26.10.2021
255

Спецслужби низки країн Європи та США провели велику спецоперацію під назвою Dark HunTOR, в рамках якої заарештували 150 підозрюваних у продажу та купівлі незаконних товарів у даркнеті.

Про це повідомляє France 24 із посиланням на Європол.

Операція Dark HunTOR «складалася з низки окремих, але взаємодоповнюючих дій в Австралії, Болгарії, Франції, Німеччині, Італії, Нідерландах, Швейцарії, Великій Британії та Сполучених Штатах», заявили в Європолі.

Як зазначається, серед заарештованих є кілька відомих осіб та «особливо важливих цілей», але їхні імена не розголошуються.

Лише у США поліція заарештувала 65 підозрюваних, у Німеччині – 47, у Великій Британії — 24, по чотири особи у Британії та Нідерландах.

Під час спецоперації вилучили €26,7 млн готівкою та у біткоїнах, 45 одиниць зброї та 234 кг заборонених препаратів, у тому числі 25 тисяч таблеток екстазі. Вилучені товари вказують на причетність власників до таких торгових майданчиків, як DeepSea, Berlusconi та DarkMarket, які вже закрили.

Італійська поліція також закрила такі торгові майданчики, як DeepSea та Berlusconi, заявили у Європолі.

Європол зміг провести таку велику операцію завдяки затриманню одного з організаторів кримінальної інфраструктури. Його затримали на початку цього року неподалік німецько-датського кордону. Затриманий здав цілу мережу, а в Німеччині вдалося вийти на вебхостинг Cyberbunker, який розташовувався у занедбаному бункері НАТО на південному заході Німеччини. Cyberbunker привів до DarkMarket.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також