У Колумбії затримали главу найбільшого наркокартелю країни. Президент порівняв його упіймання із захопленням Ескобара
19:00 24.10.2021
289

У Колумбії в ході спецоперації затримали главу найбільшого в країні наркокартеля «Клан затоки» Дайрі Антоніо Усугу, відомого як Отоніель. Про це повідомляє Reuters.

Ватажка затримали під час спецоперації «Осіріс» в провінції Антіокія, в ній брали участь більше 500 колумбійських спецназівців і 22 вертольоти. В результаті операції загинув поліцейський.

Влада Колумбії пропонувала $ 800 тисяч за інформацію про його місцезнаходження, а в США призначили за його піймання нагороду в розмірі $ 5 мільйонів.

50-річного Усугу звинувачують у відправці партій кокаїну в США, вбивстві поліцейських і вербуванні неповнолітніх, сексуальному насильстві над дітьми та інших злочинах.

«У нинішньому столітті це найпотужніший удар по незаконному обігу наркотиків в нашій країні. Цей удар можна порівняти тільки з падінням Пабло Ескобара в 1990-х », - заявив президент Колумбії Іван Дуке. На його думку, після захоплення Отоніеля з «Кланом затоки» буде покінчено.

Як повідомляє «ВВС», «Клан затоки» займається контрабандою наркотиків, торгівлею людьми, незаконним видобутком золота і здирництвом. Угруповання Отоніеля діє в багатьох провінціях Колумбії і володіє широкими міжнародними зв'язками.

За інформацією видання, в «Клан затоки» входить не менше 1,8 тисячі осіб. Учасників банди в різний час затримали в Аргентині, Бразилії, Гондурасі, Іспанії та Перу.

Автор: Марія Петренко
Читайте також