РНБО виявила ряд проросійських телеграм-каналів та їх адміністраторів
20:01 25.10.2021
313

Рада національної безпеки й оборони України виявила низку телеграм-каналів, які ширять дезінформацію на користь російської влади.

У Раді вказали, що основним наративом Telegram-каналів, які потрапили в список, "приниження національної гідності українців, особливо Революції Переваги, яку канали називають" переворотом".

Йдеться про такі канали:

Klymenko Time;

VESTI;

Шептун;

First;

Новоstnoy,

Юрий Ткачёв;

Андрей Манчук;

КОРНИЛОВ;

Максим Могильницкий;

Вадим Рабинович;

Moroz.Live.

 

За даними РНБО, "Klymenko Time" належить екс-міністру доходів і зборів Олександру Клименку, а "Vesti" очолює Ольга Семенченко, яка має пряме відношення до Клименко.


При цьому "Шептун" і "First" адмініструються "@A_menejer" (він же @ A_manager2 і @Arhangel), який бере замовлення на публікації різних матеріалів, а також є менеджерів та адміністраторів мережі Telegram-каналів, в тому числі "Легітимний", "Резидент" та "ЗеРада".

За даними джерела УП, цією особою є Артем Давидченко - один з організаторів протистоянь в Одесі 2 травня 2014 року зі сторони представників "Антимайдану". Він зараз в розшуку.

Названі канали разом зі своїми каналами-супутниками знаходяться в одному проросійському пулі, всередині якого є низка дружніх до них каналів, які активно поширюють публікації "Klymenko Time".

Автор: Анна Макарчук
Читайте також