Букерівська премія дісталась письменниці з Оману
13:00 22.05.2019
253

Букерівська премія у цьому році дісталась оманській письменниці Джоха Альхартхі. Вона – перша з Перської затоки, хто удостоївся цієї почесної відзнаки.

Про це повідомляє офіційний сайт.

Вчора, 21 травня, книгу «Небесні тіла», написані Джокхою Альхарті та перекладені Мерилін Бут з арабської мови, оголошено переможцем міжнародної Букерівської премії 2019 року. Перекладена художня література з усього світу, була розділена порівну між її автором і перекладачем. Кожен автор і перекладач, що включилися в короткий список, також отримали ще 1000 фунтів стерлінгів за те, що вони були включені до списку.

Переможців оголосила Беттані Х’юз на церемонії в Лондоні.

Першою авторів з Перської затоки, що отримала приз, була романістка з Оману Джоха Альхарті. Авторка двох інших романів, двох збірок короткої літератури та дитячих книг. Її роботи опубліковані англійською, німецькою, італійською, корейською та сербською мовами, а свого часу вона навіть отримала нагороду Sahikh Zayed і премію 2010 року за найкращий оманський роман (за «Небесні тіла»).

Беттані Х’юз, оголошуючи переможців, сказала:

«Це - книга, щоб завоювати голову і серце рівною мірою. Переплетення голосів і часових рамок прекрасно обслуговується ходом роману. Її делікатна артистичність привертає нас до багатообразної спільноти - відкритої для вирішення глибоких питань про час, смертність і тривожні аспекти нашої спільної історії. Стиль є метафорою для суб'єкта, тонко опирається кліше раси, рабства і статі. Переклад точний і ліричний, переплетений в каденції як поезії, так і повсякденної мови. «Небесні тіла» пробуджують сили, які стримують нас».

Минулого року, нагадаємо, Букерівська премія відправилась до Польщі разом з Ольгою Токарчук, яка отримала її за книгу «Бігуни».

Читайте також