Кабмін оновив порядок укладання охоронних договорів для захисту культурної спадщини
17:09 31.05.2024
265

30 травня Кабмін прийняв нову постанову, що змінює порядок укладання охоронних договорів для кращого збереження культурної спадщини, які регулювалися понад двадцять років і стали застарілими. Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Ці зміни спрямовані на спрощення процедур та забезпечення охорони більшої кількості об’єктів культурної спадщини.

Основні зміни в сфері укладення охоронних договорів включають:

  • Введення форми охоронного договору для щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, що дозволить виконати норму статті 23 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та посилити їх збереження до внесення в Державний реєстр пам’яток.
  • Удосконалення форм паспортів та актів залежно від виду пам’ятки.
  • Врегулювання розбіжностей, що виникали при укладанні охоронного договору на пам’ятки монументального мистецтва, садово-паркового мистецтва, ландшафту, науки і техніки, історії та археології.
  • Переведення процедури погодження охоронних договорів на пам’ятки національного значення з Міністерством культури та інформаційної політики в електронну форму, що скоротить час на їх укладання та зменшить витрати на друк.
  • Конкретизацію органу охорони культурної спадщини, з яким може бути укладено охоронний договір.

Загалом зміни до Порядку прискорять процедуру укладення охоронних договорів, впорядкують розбіжності, що існували раніше, та сприятимуть поліпшенню захисту щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Органи охорони культурної спадщини тепер зможуть укладати охоронні договори з власниками та користувачами таких об’єктів.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також