Музей Івана Гончара запустив онлайн-виставку з фотографіями українців минулих століть
18:34 19.05.2022
852

Музей Івана Гончара створив онлайн-виставку "Україна й українці" з фотографіями українців у традиційному вбранні минулих століть. Про це повідомили на офіційній сторінці музею у Facebook.

Фотографії відібрали із 18-ти томів історико-етнографічного альбому "Україна й Українці". Його створив фундатор музею Іван Гончар в період з кінця 1960-х до початку 1990-х років.

"Давні світлини – це своєрідний фотолітопис людських доль. Гідні, величаві, зосереджені, в урочому предстоянні перед вічністю – такими постають зі світлин наші далекі й близькі пращури-українці", – наголошують у музеї.  

Зазирнути у минуле, відвідавши онлайн-виставку, можна за посиланням.Світлини, які презентують на виставці, зібрані з усієї України: із Київської, Сумської, Полтавської, Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Житомирської, Миколаївської, Чернівецької, Хмельницької, Одеської областей.

"Це свідчення розмаїтості та унікальності української культури. Це саме те, що хоче знищити ворог.У музеї Гончара наголошують, що це більше, ніж просто фото.

Але українці – неймовірно волелюбний народ, і ми щодня підтверджуємо це у своєму спротиві", – підкреслили у музеї.

"Запрошуємо до перегляду, поширення та донейтів ЗСУ, адже навіть Святому Юрію Змієборцю знадобилась зброя, щоб подолати дракона", – додали в музеї. 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також