Що читати цієї осені: нові книги, які не можна пропустити
18:03 02.10.2021
262

 Коли стає прохолодніше, особливе задоволення приносять хвилини, коли ще встигаєш спіймати тепло аби почитати на вулиці. Парк, огорнутий золотом листя з усіма його відтінками, – це магічне місце для мандрів книжковими світами. 

Амітав Гош, «Макове море»

Напередодні Першої опіумної війни на торговому кораблі, що пливе з Калькутти на Маврикій, з волі випадку виявляються кілька неймовірно різних людей - від збанкрутілого раджі-заміндара до сироти-француженки, що біжить від нерівного шлюбу. Пригоди, які почалися у кожного з героїв задовго до цього, тепер набирають обертів.

"Останній вечір" в Лондоні Карен Уайт

Лондон, 1939 рік Єва і Прешес - амбітні подруги, які мріють стати моделями. Але воєнний час диктує свої закони, і дівчата опиняються втягнутими в мережу інтриг, де шпигунство, зрада, дружба і любов є головними ставками в боротьбі за мирне майбутнє. Лондон, наші дні. Журналістка Медісон Уорнер збирається взяти інтерв'ю у своєї родички, колишньої моделі Прешес Дюбо, і написати статтю про моду в період Другої світової війни. Разом зі своїм старим знайомим Коліном, який колись був у неї закоханий, Медісон вивчає листи і фотографії Прешес. Це підводить її до дивовижного відкриття, а також до думки, що їй слід розшукати давню подругу Прешес, Єву, чия особистість роками була оповита таємницею.

Елізабет фон Арнім, «Зачарований квітень»

Донезмоги мила і дуже британська книжка 1922 року про те, як дві жінки вирішили виїхати з сирого і сірого лондонського лютого в італійський квітень, знявши вскладчину старовинний замок і залишивши чоловіків все в тому ж лютому, після чого з'ясовується, що всього-навсього треба було поїхати в Італію, щоб життя налагодилося (і чоловіки теж значно покращилися).

«Де ти, прекрасний світ?» Саллі Руні

Романи Руні неймовірно втішні насамперед обіцянкою особистого щастя кожному, навіть самому травмованому, герою. Рівність в її книгах проявляється в майже повній відсутності індивідуальних рис: всі її персонажі однаково чорноволосі і привабливі і іноді плачуть в подушку, всіх їх об'єднує загальна невпевненість перед світом і готовність віддатися цілком душею і тілом в будь-який момент, коли поманить щось справжнє.

Автор: Катерина Присяжнюк
Читайте також