380 років тому Вінниця набула Магдебурзького права. До знакової річниці у Вінниці проведуть онлайн-зустріч «Вольності бороніте»
17:10 29.05.2020
254

380 років тому у житті Вінниці сталася знакова історична подія – місто набуло Магдебурзького права. Це стало відправною точкою для самоврядності та впевненого розвитку міста до набуття ним статусу перспективного та найкомфортнішого в Україні.

З нагоди річниці набуття Вінницею Магдебурзького права доктор історичних наук, професор, директор Державного архіву Вінницької області Юрій Легун проведе 30 травня онлайн-зустріч «Вольності бороніте».

Під час час live-трансляції прямо з історичного кордону Вінниці XVIII ст. ― пам’ятної колони Магдебурзького права Юрій Легун (хранитель усіх таємниць Державного речі архіву області) повідає про різні історичні факти та дивовижні речі.

Зокрема:

  • Знакова подія в житті Вінниці ― 380 років з моменту набуття Магдебурзького права!
  • Роздуми про генетичний код вінницької вольності.
  • Історичний екшн про відновлення права самоврядності.
  • Детективна історія втраченого пам’ятника, що став символом вінницького врядування.
Модераторка зустрічі Олеся Коваль (Olesia Koval).

Відбудеться онлайн-зустріч цієї суботи о 12:00 на сторінці Центру історії Вінниці: https://www.facebook.com/vinnytsia.history/

Також чимало цікавого можна дізнатися за посиланням: https://bitly.su/Vinnytsia_Samovriadnist

Завантажити путівник з оновленими зображеннями давніх гербів можна за наступним посиланням: https://bit.ly/istoriia_symvoliky_Vinnytsi

Читайте також