Вінниччани та їх чотирилапі потребують вигульних майданчиків у парках та скверах міста
23:26 20.10.2020
352

Досить часто можна почути скарги жителів Вінниччини на домашніх улюбленців і їхніх власників. Претензія людей полягає в тому, що тварин вигулюють у заборонених місцях: на дитячих майданчиках, тротуарах, у парках, на стадіоні. Тобто, жителів турбує вигул собак у місцях, де немає елементарних засобів для забезпечення порядку та чистоти.

На пошту нашої редакції декілька разів звертались жителі, щоб ми висвітлили дане питання в публічному просторі та разом з владою міста обговорили та вирішили важливе питання, адже багато містян мають вдома чотирилапих, яких немає де вигуляти і дресирувати.

У 2015 році у Вінниці збудували такий майданчик в парку Дружби народів, що в спальному мікрорайоні «Вишенька», проте не усім зручно з віддалених районів їздити в інший кінець міста, щоб вигуляти собаку. Тож сотням вінничан вигулювати своїх улюблених тварин можливо або далеко від дому, або навіть за межами міста.

За кордоном парки для вигулу собак відкриваються набагато активніше. Зазвичай це огороджені території або розділені на зони: для великих і маленьких тварин. Майданчики обладнують мисками з водою, тренажерами для дресирування і лавицями для їхніх власників.

У таких парках є одна спільна риса – на майданчиках для тварин обов’язково є урни та стенди з дог-пакетами для утилізації собачих відходів. В Україні наразі такі вигульні майданчики є тільки у великих містах, зокрема у Львові, Києві, Харкові та ін.

У Європі для тварин облаштовують ділянку розміром 2×3 метри, її засипають піском, гравієм і роблять дренажну систему, яка дозволяє змивати дощами екскременти в землю. Великі виділення можна зібрати в пакет і викинути їх у смітник. Такі, свого роду туалети, можна робити у різних ділянках міста, оскільки вони не займають великої площі і не потребують великих затрат.

Наше місто найкомфортніше для життя в Україні, є взірцевим, європейським та сучасним! Тож давайте зробимо наше місто комфортним і для домашніх улюбленців.

 

 

 

Автор: Анна Макарчук
Читайте також