У Вінниці пройшов марш пам'яті Героїв Крут
19:00 29.01.2021
279

29 січня, до 103-ої річниці бою під Крутами ГО «Центурія», «Едельвейс» та «Гідність Нації» спільно провели смолоскипну ходу у Вінниці, щоб вшанувати подвиг молодих крутянців.

Хода розпочалась о 18:00 на Майдані Героїв Небесної Сотні.

У грудні 1917 року Раднарком СРСР зажадав від Української Центральної Ради легалізувати військові загони більшовиків в Україні. У разі відмови буде оголошена війна. УЦР проігнорувала вимоги і випустила універсал, який проголошував незалежність Української Народної Республіки. Це стало початком війни з більшовицькою Росією.

У той час з Харкова відправили великий більшовицький загін для захоплення західних українських земель. Коли більшовики захопили Харківську, Катеринославську та Полтавську губернії, вони мали дістатися до Києва залізницею. 6-тисячну армію під командуванням Михайла Муравйова відправили в наступ на Київ. Для протистояння їм прислали загін з близько 300 студентів київських університетів, а також козацький загін і офіцерів. Більшовики зустрілися зі студентським загоном на залізничній станції Крути в Чернігівській області. У битві полонили 27 студентів і пізніше розстріляли. За сучасними оцінками, всього в битві загинуло близько 70-100 героїв. Українські захисники зазнали поразки, але зуміли затримати наступ військ Муравйова на Київ. 

У пам'ятній ході взяли участь близько сотні людей, переважно молоді хлопці. Хода пройшла з дотриманням протиепідемічних засобів: організатори постійно наголошували у гучномовці про соціальну дистанцію та масочний режим.

Колону супроводжувала Поліція діалогу.

 

Автор: Катерина Присяжнюк
Читайте також