У Вінниці пройшов творчий вечір поета Андрія Штомпеля
11:32 23.04.2021
372

Вчора у Вінниці в паста-барі "Тамеро”, що по вулиці Театральна, 24 відбувся творчий вечір Андрія Штомпеля. Паралельно там же пройшла і виставка картин художника Ігоря Кулика.

Захід проводився за ініціативи власниці закладу Оксани Кулик, яка такі вечори хоче зробити традиційними.

 

"Хочу, щоб наш ресторан став таким собі майданчиком для талановитих людей. Щоб кожен молодий поет чи музикант мав змогу прийти сюди та виступити на творчому вечорі. Щоб ми були його підтримкою, якої так часто не вистачає талановитим людям" - розповідає Оксана Кулик.

 

Головний гість вечора Андрій Штомпель – одночасно співак, поет та звукорежисер. За його словами, писати вірші почав ще з юнацтва, проте російською мовою. Але вже з 2016 року митець повністю українізував свою поезію.

“Наразі я презентую свою поезію виключно українською. У моїх віршах є два основних напрямки: лірика, як то кажуть, любовна або інтимна, і філософська поезія: роздуми про життя про людей, стосунки, відносини і т.д.”, – каже Андрій

 

На питання про видання повноцінної збірки поезій автор відповідає, що поки їх немає та за ці роки він вже написав чимало.

“Що до збірки, я вже ходив у видавництво 2 роки тому, та все зупинилося на стадії коригування. Я перфекціоніст, мені завжди потрібно робити все якнайкраще. Та я не шкодую про це, адже тоді ще не було стільки гарного матеріалу, як зараз. Можливо воно так і повинно бути, на цей час назбиралось матеріалу на цілу книжку, а то й дві”, - додає Андрій.

 

Щодо з вибором місця проведення творчого вечора Андрій сильно не вагався, адже паста-бар "Тамеро” одне з найулюбленіших закладів, де поет відпочиває зі своєю сім’єю. До того ж самі власники особисто запропонували Андрію провести вечір у такому форматі.

Крім цього у паста-барі була проведена виставка картин художника Ігоря Кулика - чоловіка власниці закладу. Ігор наголошує, що почав малювати лише 4 місяці тому.

"Я дуже люблю мистецтво, люблю картини. Завжди у свою оселю я купував картини, але не так давно вирішив зробити офіс над рестораном і подумав про те, чому, власне, я маю знову купувати картини!? Тому вирішив малювати власноруч. Декілька місяців я купував фарби, мольберт, полотна, але тоді нічого не малював. І тільки у грудні почав цим займатись та зрозумів, що в мене виходить" - усміхнено каже Ігор Кулик.

Художник-початківець каже, що малює кожного дня у вільний час. На виставці були презентована далеко не уся колекція майстра. Якісь полотна Андрій подарував, а якісь ще сохнуть. Найбільше, що подобається художнику - бачити, як змінюється його стиль та сприйняття робіт інших художників. Сам же митець пояснює, що на своїх полотнах зображені його мрії та фантазії.

 

"Мої картини - це те, де я не був, фантазії та мрії", - підсумовує розмову Ігор.

Автор: К. Мельник
Читайте також