Навчитися писанкарству: у Вінниці пройшов фестиваль "Великодня писанка"
08:03 04.05.2019
253

3 травня у Віннниці пройшов Всеукраїнський фестиваль "Великодня писанка". Організатори підготували для гостей фолькльорний спів, майстер-клас з писанкарства та ще багато цікавого.

Журналіст сайту ilikenews.com.ua поспілкувалися з Оксаною Верховою-Єднак - майстринею, яка навчає містян створювати писанки.

Чому саме писанкарство захопило вас? Ще в дитинстві я спостерігала за бабусею, яка створювала незабутні орнаменти та візерунки. Вона з таємничим виглядом сиділа біля свічки і створювала "чудо". Коли я підросла просила, аби вона мене навчила. Бабуся довго мені відмовляла, у ті часи не можна було писанок писати, це були 60-70-ти роки. Декілька років ми просили з сестрами навчити нас, і, нарешті, одного разу бабуся приїхала до нас до Великодня і розповіла, як створюється писанка.

Як проходить процес? До останнього моменту писанка ще чорна, у чорному восці, негарна, а потім утворюється райдужне диво. Цей процес дуже захоплює. Я і зараз бачу у своїх учнів такі ж самі захоплені очі, як у мене в дитинстві.

Скільки часу треба витратити на одну писанку? -Діти витрачають десь годину-півтори, залежить від складності, від того,писав-не писав раніше.

Що символізує писанка? Писанка прийшла до нас за тисячоліття. В кожній писанці зашифрований знак, я вважаю, що це літери. Я також це і дітям говорю - ви повинні вивчити літери, граматику писанки.

- Чи можна навчитися писанкарству в дорослому віці? -Звичайно, до нас приходять і дорослі люди, і пенсіонери. Ми проводимо майстер-класи, вони говорять: "Завжди хотів, нарешті, є час".

Читайте також