Кличко: Столиця прийняла в дар та передала Музею історії Києва картину Анатолія Криволапа в стилі церковного розпису «Архистратиг Михаїл»
13:03 08.11.2023
258

Київ прийняв в дар від відомого українського художника Анатолія Криволапа картину в стилі церковного розпису «Архистратиг Михаїл». І сьогодні цей цінний подарунок передали Музею історії Києва. Про це мер столиці повідомив у своєму Telegram-каналі.

«Столиця прийняла в дар від відомого українського художника Анатолія Криволапа картину в стилі церковного розпису «Архистратиг Михаїл». І сьогодні, напередодні Дня Архистратига Михаїла, який за новоюліанським календарем в Україні відзначатимуть 8 листопада, цей цінний подарунок ми передали Музею історії Києва, – зазначив мер столиці. – Архангел Михаїл – це символ-оберіг нашої столиці, нашої країни та її захисників. І ми вдячні за таке мистецьке втілення образу Архистратига. Впевнений, що кияни та гості столиці оцінять таку щиру і символічну роботу Анатолія Криволапа. Київ, серце України, завжди був під захистом вищих сил і вистоїть та здолає навалу російських варварів! Слава Україні! Слава її Героям!» – написав Віталій Кличко.

Образ Архистратига Михаїла став невіддільною частиною геральдичної традиції української столиці з ХVIII століття, а його культ і віра в покровительство та небесний захист тягнеться з часів Київської Русі. У християнській традиції Архистратиг Михаїл – ангел-цілитель, згодом – захисник, покровитель воїнів і лицарів.

Автор: Валерія Драгоманова
Читайте також