Disney + обмежив доступ до мультфільмів «Дамбо» і «Пітер Пен» через расові стереотипи
14:30 26.01.2021
262

Disney + обмежив доступ до мультфільмів «Дамбо» і «Пітер Пен» через расові стереотипи

Кілька класичних мультфільмів XX століття стали недоступні для користувачів молодше 7 років.

Стрімінговий сервіс Disney + заблокував перегляд мультфільмів «Дамбо», «Пітер Пен», «Коти-аристократи» і фільму «Швейцарська сім'я Робінзонів» для користувачів молодше 7 років через  вміст в них расових стереотипів. Про це повідомляє Daily Mail.

Мультфільм «Пітер Пен» (1953 року), як зазначає газета, ймовірно, був заблокований, оскільки зображене там плем'я індіанців називають «червоношкірими». Претензії до «Коти-аристократи» (1970) можуть стосуватися розкосих очей і виступаючих вперед зубів у одного з персонажів. Disney + називає його образ «карикатурою на жителів Східної Азії».

Мультфільм «Дамбо» (1941) про літаюче слоненя піддався критиці через висміювання афроамериканських робочих на південних плантаціях. Там в одному з епізодів «безликі чорношкірі робітники працюють під образливий текст пісні:« Коли ми отримуємо наш заробіток, ми просаджуємо всі гроші », передає Daily Mail. Фільм «Швейцарська сім'я Робінзонів» (1960) був заблокований, швидше за все, через піратів з «жовтими» і «коричневими» обличчями.

 

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також